Novak Djoković zwycięzcą Roland Garros! Spektakularny wyczyn Serba [WIDEO]

Christophe Saidi/SIPA
Novak Djoković w niesamowitych okolicznościach wygrał Roland Garros. Po pięciosetowym boju pokonał w finale Stefanosa Tsitsipasa.
Obaj tenisiści nie mieli łatwo w drodze do dzisiejszego meczu. W półfinale "Djoko" stoczył morderczy pojedynek z Rafaelem Nadalem. Serb nieoczekiwanie pokonał króla nawierzchni ziemnej w czterech setach. W 1/2 finału Tsitsipas musiał rozegrać aż pięć setów, żeby wygrać z Alexandrem Zverevem. Przed dzisiejszym starciem Djoković mógł się pochwalić bilansem pięciu zwycięstw i trzech porażek z greckim zawodnikiem.
Pierwszy set był niezwykle zacięty. Obaj panowie prezentowali tenis na najwyższym możliwym poziomie.
O zwycięstwie w pierwszej partii musiał zdecydować tie-break. Nawet w ostatnim gemie obaj nie dawali za wygraną. Ostatecznie Tsistsipas wygrał w punktach 8-6.
W drugim secie Grek kompletnie zdominował rywala. Djoković nie potrafił znaleźć odpowiedzi na kolejne kończące piłki Tsitsipasa. Ostatecznie wygrał on seta, tracąc tylko dwa gemy. Wydawało się, że młody zawodnik pewnie zmierza po wielkoszlemowy tytuł.
Gdy można było sądzić, że mecz jest już pod kontrolą Tsitsipasa, doszło do nagłego przebudzenia "Djoko". Przed trzecim setem Serb na kilka minut udał się do szatni. Przerwa ewidentnie mu pomogła. W kolejnych minutach 34-latek zaprezentował się z najlepszej możliwej strony i wygrał kolejnego seta wynikiem 6:3.
Przed czwartym setem Tsitsipas chyba chciał zastosować podobną taktykę, bowiem również udał się na chwilę do szatni. W jego przypadku ten manewr jednak nie zadziałał, a Djoković nadal grał, jakby był w transie. Serb dwukrotnie przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 4:0. Seta wygrał do dwóch.
Decydujący set zaczął się od szybkiego przełamania na korzyść Djokovicia.
Mimo ogromnego poziomu zmęczenia, żaden z nich nie chciał się poddać. Niektóre wymiany potwierdzały, że na korcie rywalizowali dziś tenisiści obdarzeni absolutnie wybitnym talentem.
"Djoko" utrzymywał przewagę jednego przełamania do końca piątego seta. Przy stanie 5:4 Serb serwował po tytuł i nie zmarnował tej okazji. Wygrał trzeciego seta, pieczętując niesamowity sukces.
To drugi tytuł Djokovicia na turnieju Roland Garros. Wcześniej Serb podbił paryskie korty w 2016 roku.
Adam Kłos13 Jun 2021 · 19:23