Novak Djoković zwycięzcą Roland Garros! Spektakularny wyczyn Serba [WIDEO]

Christophe Saidi/SIPA
Autor: Adam Kłos 13 cze 2021 | 19:23
Novak Djoković w niesamowitych okolicznościach wygrał Roland Garros. Po pięciosetowym boju pokonał w finale Stefanosa Tsitsipasa.
Obaj tenisiści nie mieli łatwo w drodze do dzisiejszego meczu. W półfinale "Djoko" stoczył morderczy pojedynek z Rafaelem Nadalem. Serb nieoczekiwanie pokonał króla nawierzchni ziemnej w czterech setach. W 1/2 finału Tsitsipas musiał rozegrać aż pięć setów, żeby wygrać z Alexandrem Zverevem. Przed dzisiejszym starciem Djoković mógł się pochwalić bilansem pięciu zwycięstw i trzech porażek z greckim zawodnikiem.
Pierwszy set był niezwykle zacięty. Obaj panowie prezentowali tenis na najwyższym możliwym poziomie.
O zwycięstwie w pierwszej partii musiał zdecydować tie-break. Nawet w ostatnim gemie obaj nie dawali za wygraną. Ostatecznie Tsistsipas wygrał w punktach 8-6.
W drugim secie Grek kompletnie zdominował rywala. Djoković nie potrafił znaleźć odpowiedzi na kolejne kończące piłki Tsitsipasa. Ostatecznie wygrał on seta, tracąc tylko dwa gemy. Wydawało się, że młody zawodnik pewnie zmierza po wielkoszlemowy tytuł.
Gdy można było sądzić, że mecz jest już pod kontrolą Tsitsipasa, doszło do nagłego przebudzenia "Djoko". Przed trzecim setem Serb na kilka minut udał się do szatni. Przerwa ewidentnie mu pomogła. W kolejnych minutach 34-latek zaprezentował się z najlepszej możliwej strony i wygrał kolejnego seta wynikiem 6:3.
Przed czwartym setem Tsitsipas chyba chciał zastosować podobną taktykę, bowiem również udał się na chwilę do szatni. W jego przypadku ten manewr jednak nie zadziałał, a Djoković nadal grał, jakby był w transie. Serb dwukrotnie przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 4:0. Seta wygrał do dwóch.
Decydujący set zaczął się od szybkiego przełamania na korzyść Djokovicia.
Mimo ogromnego poziomu zmęczenia, żaden z nich nie chciał się poddać. Niektóre wymiany potwierdzały, że na korcie rywalizowali dziś tenisiści obdarzeni absolutnie wybitnym talentem.
"Djoko" utrzymywał przewagę jednego przełamania do końca piątego seta. Przy stanie 5:4 Serb serwował po tytuł i nie zmarnował tej okazji. Wygrał trzeciego seta, pieczętując niesamowity sukces.
To drugi tytuł Djokovicia na turnieju Roland Garros. Wcześniej Serb podbił paryskie korty w 2016 roku.

2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
2500 PLN

1500 PLN od pierwszej wpłaty i dodatkowo 1000 PLN w bonusach i freebetach

Dyskusja 16

13 cze 2021 | 19:33
0
22-latek przegrał fizycznie mecz z 34-latkiem. Niewiarygodne.
Trzeba jeszcze raz docenić Murraya, Del Potro i Wawrinkę że wygrywali szlemy i pokonywali big 3 w latach ich świetlności. Tsitsipas, Medvedev i Zverev to stracone pokolenie. Potwierdzili to w kolejnym wielkim meczu.

A Djokovic jest bezapelacyjnie najmocniejszym psychicznie nie tylko tenisistą ale sportowcem w historii. Nawet taki Jordan nie ma podjazdu. Wygrać tyle stykowych meczów w karierze. Federer może grał ładniej ale przegrywał 95 % stykowych meczów z Serbem. Nadal po 2013 też stracił odporność psychiczną

A Novak od półfinału US Open 2010 stał się potworem. 12 lat w których pokazał tak niezwykłą siłę psychiczną, że jest to nieprawdopodobne. Tylko US Open dzieli go od wygrania kalendarzowego Wielkiego Szlema. Nie kibicuje mu, ale doceniam.
13 cze 2021 | 19:48
0
Zapomniałeś jeszcze o Wimbledonie. Wtedy byłby kalendarzowy wielki szlem.
13 cze 2021 | 20:35
0
Nie zapomniałem. Djoko ma Wimbledon w kieszeni. Aktualnie nie ma poza nim i Rogerem specjalistów od tej powierzchni. Młodzi szybko poodpadają a duże serwery są specjalnością Serba. Właściwie można powiedzieć że w tej chwili Djokovic jest większym pewniakiem do Wimbledonu niż Federer w 2004-2007. To coś mówi.
13 cze 2021 | 20:03
0
Dzięki meczykom można się dowiedzieć, że Jordan przy Djoko to ''miękka faja''.
13 cze 2021 | 20:40
0
Gdyby Jordan rzucał trójki i wyciągał każdy finał a nie co drugi to może dałbym go nad Djokovicem. Ale tego nie robił.
14 cze 2021 | 05:18
0
Ale poza tym co w ''Last Dance'' widziałeś jakieś mecze? w ogóle porównywanie gości z różnych dyscyplin to już żart.
13 cze 2021 | 20:24
A Wimbledon już mu z automatu przyznałeś ? :)
0
...
13 cze 2021 | 19:25
0
Co za mecz 💪💪💪 z 2:0 na 2:3 Serb jest the best 👍👍👍
13 cze 2021 | 19:26
Wspolczuje grekowi wygrywasz 2-0 i dostajesz nagle 3 sety na pizde. Oczywiscie gratki za Djokovicia za granie do konca!
0
Wspolczuje grekowi wygrywasz 2-0 i dostajesz nagle 3 sety na pizde. Oczywiscie gratki dla Djokovicia za granie do konca!
0
Przegrywac 0:2 ,ogarnac sie i wygrac to trzeba byc kozakiem !!! Gosc jest niesamowity !
13 cze 2021 | 19:29
Novak to prawdziwy kozak w tenisa. Oglądanie to to czysta przyjemność.
0
Novak to prawdziwy kozak w tenisa. Oglądanie go to czysta przyjemność.
13 cze 2021 | 19:53
0
Maszyna będzie miała z 25 szlemów jak wszystko dobrze się ułoży, mistrz.
13 cze 2021 | 19:55
0
Ajde Nole! Najlepszy z najlepszych i oby jak najdłużej
13 cze 2021 | 21:19
0
Niesamowity mecz.Djoković to maszyna, zajeździł fizycznie gościa młodszego o 12 lat.Szacun
13 cze 2021 | 23:06
0
Djokovic pod względnem fizycznym i psychicznym jest totalną maszyną. Wydaje się być gościem, którego nie da się złamać.
13 cze 2021 | 22:26
0
Co ty pierdolisz pajacu Jordan wygrał 3 razy pod rząd mistrzostwo NBA poszedl na emeryture wrócił i znowu wygrał 3 razy 6 tytułów 6 MVP do takich zawodników jak Jordan można porównać tylko Mohameda Allego i Babe Ruth wiec skoncz pierdolic bo kurva nie masz pojecia z czym psychicznie musiał mierzyc się Jordan