NA ŻYWO
Obejrzyj w
Okno Transferowe
Subskrybuj
  • Barcelona sfinalizuje w końcu transfer Lewandowskiego?
  • Gościem specjalnym programu jest Fabrizio Romano!

Nowy nabytek Jagiellonii przyznał, dlaczego wybrał ofertę polskiego klubu. "Potrzebowałem nowego wyzwania"

Nowy nabytek Jagiellonii przyznał, dlaczego wybrał ofertę polskiego klubu. "Potrzebowałem nowego wyzwania"
Jagiellonia Białystok
Autor: Maciej Pietrasik 24 maj 2022 | 20:01
Portugalczyk Nene został we wtorek zaprezentowany jako nowy piłkarz Jagiellonii Białystok. W rozmowie z oficjalną stroną klubu przyznał, dlaczego zdecydował się na przyjęcie tej propozycji.
Pomocnik jeszcze nigdy nie grał poza ojczyzną. Teraz zdecydował się jednak na odejście z Portugalii. Jak sam przyznaje, zawsze chciał spróbować swoich sił w innej lidze.
Dalsza część tekstu pod wideo
- To przyjemność być tutaj. Jestem zaszczycony podpisaniem umowy z tak dużym klubem. To dla mnie nowe wyzwanie. Cieszę się, że jestem tutaj - powiedział Nene w rozmowie z oficjalną stroną Jagiellonii.
- Mój agent o zainteresowaniu ze strony Jagiellonii po raz pierwszy wspomniał w styczniu. Podczas ostatnich dni minionego sezonu kontakt został ponownie nawiązany. Wszystko przebiegło szybko. Jagiellonia przedstawiła mi ofertę, na którą przystałem. Zawsze chciałem grać poza Portugalią. Potrzebowałem nowego wyzwania, więc się zgodziłem - przyznał.
- Kilku moich znajomych gra w Polsce. O transferze rozmawiałem głównie z agentem, który w samych superlatywach wypowiadał się na temat klubu. Zaufałem mu. Staram się stawiać sobie nowe wyzwania w życiu - dodał.
- Grałem razem z Goncalo Silvą, zawodnikiem Radomiaka. Znam się również z Pedro Rebocho i Joelem Pereirą z Lecha Poznań. Może w niedalekiej przyszłości porozmawiam z nimi - zapowiedział.
- Staram się być na bieżąco z poszczególnymi ligami w Europie, więc byłem nieco zorientowany. Śledziłem rozgrywki w Polsce, wiem też trochę na temat Jagiellonii. Nad swoją wiedzą pracowałem też przed transferem - zakończył.
Źródło: Jagiellonia.pl