Ogromne pudło Timo Wernera nie przeszkodziło Chelsea FC w awansie. Sevilla FC wygrała rzutem na taśmę [WIDEO]

Ogromne pudło Timo Wernera nie przeszkodziło Chelsea w awansie. Sevilla wygrała rzutem na taśmę [WIDEO]
Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 24 lis 2020 | 20:51
Piłkarze Chelsea wygrali 2:1 z Rennes w czwartej kolejce Ligi Mistrzów. Zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej chwili, podobnie jak Sevilla, która pokonała FK Krasnodar.
Zawodnicy "The Blues" w tegorocznej Lidze Mistrzów mają komplet zwycięstw. Rezultat w wyjazdowym starciu z Rennes już w czwartej minucie mógł, a nawet powinien otworzyć Timo Werner.
Callum Hudson-Odoi znakomicie urwał się prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne. Niemiec miał futbolówkę na piątym metrze, ale posłał ją wysoko nad poprzeczką.
"The Blues" od początku spotkania mieli przewagę, a w 22. minucie potwierdzili to zdobyciem gola. Duża w tym zasługa Masona Mounta, który odebrał piłkę na połowie rywali, a potem długim podaniem uruchomił Hudsona-Odoi. Ten nie miał problemu z wykorzystaniem świetnej okazji.
W końcówce pierwszej połowy ataki Rennes robiły się coraz groźniejsze. Gospodarze nie potrafili jednak skorzystać z niefrasobliwości rywali w defensywie. Szansę na wyrównanie zmarnował Sehrou Guirassy, a Edouard Mendy obronił uderzenie Damiena da Silvy.
Na początku drugiej części gry do siatki trafił Werner, lecz gol nie został uznany ze względu na spalonego. Poza tym ataki "The Blues" były bardzo niemrawe, lecz przez długi czas podopieczni Franka Lamparda utrzymywali prowadzenie.
Wszystko zmieniło się w 85. minucie. Wówczas z rzutu rożnego dośrodkował Benjamin Bourigeaud, a Guirassy strzałem głową doprowadził do wyrównania. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo.
W doliczonym czasie gry Chelsea zdobyła gola na wagę trzech punktów. Kolejną szansę zmarnował Werner, którego strzał obronił bramkarz, lecz przy dobitce Oliviera Giroud golkiper nie zdołał uchronić swojej drużyny.

śr. wiek: 26.2 lat
Niespodzianką omal nie zakończył się również mecz FK Krasnodar z Sevillą. Tam także goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Wynik otworzyli już w czwartej minucie.
Wówczas ładnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Ivan Rakitić. Dzięki temu do przerwy podopieczni Julena Lopeteguiego prowadzili 1:0.
W 56. minucie stan spotkania wyrównał Brazylijczyk Wanderson. Wszystko wskazywało na to, że taki rezultat utrzyma się do samego końca, a Krasnodar przedłuży szanse na awans do kolejnej fazy.
Już w 95. minucie Hiszpanie przechylili jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gola na wagę wygranej i awansu do fazy pucharowej strzelił Munir El Haddadi.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 29

24 lis 2020 | 22:25
0
Chyba ktoś ostro łoił wódę przy tworzeniu tego newsa. Jakim cudem Chelsea ma komplet zwycięstw skoro po 4 meczach ma 10 punktów. Przecież zremisowali w pierwszym meczu z Sevilla.
Pewnie to pisał komentator z Polsatu, który nie ogarnia, że Chelsea to rodzaj żeński i ciągle mówił, że 'Chelsea strzeliło, Chelsea zagrało'. Nosz ja pierdole! Jak można być komentatorem sportowym na zasranym kanale 'premium' i nie ogarniać podstaw?!
24 lis 2020 | 22:47
0
Już nawet nie wspomnę o tym, że nazwisko naszego menago wymawiali jako: "Lampart", "zespół Lamparta". Też bardzo mocno mnie to drażniło.
Generalnie rzecz biorąc poziom komentatorski jak i poziom studia w polsacie (albo może raczej w "polsadzie" "polsad"), to gorzej niż dno.
24 lis 2020 | 20:59
0
Werner już 6 setek w tym sezonie zmarnował. Coś z jego pewnością siebie jest nie tak. Bardzo fajnie, że Giroud pokazał na co go stać. Facet strzela gola lub zalicza asystę w Chelsea co 106 minut, a i tak jest przez każdego trenera odstawiany w kąt. Jedynie Deschamps mu ufa i osiąga wyniki :)
Sam mecz słaby, ale grał Jorginho, więc grali w 10. Brakło sił od 30 minuty
24 lis 2020 | 21:36
0
6 zmarnowal, ale 8 wbil, napastnik majacy taka latwosc dochodzenia do sytuacji strzeleckich to skarb, jesli nadal bedzie strzelal z taka regularnoscia to chyba wybaczymy mu te pudla, co? :)
24 lis 2020 | 21:46
0
Oczywiście. Dla mnie jest ok., ale może zdarzyć się mecz, gdzie będzie jedna sytuacja i może być klops. Dlatego mam nadzieję, że trenerzy z nim popracują, bo umiejętności dochodzenia do sytuacji nie można mu odmówić.
24 lis 2020 | 22:21
0
No Chelsea to teraz zupelnie nowa druzyna, predzej czy pozniej przeciwnicy sie jej naucza i tych sytuacji moze byc mniej, wiec moze faktycznie dobrze by bylo zeby poswiecic wiecej pracy ma poprawe tej jego skurecznosci
24 lis 2020 | 22:44
0
Giroud to jeden z najbardziej niedocenianych piłkarzy. Bardzo podobny w grze i inteligencji boiskowej jak Benzema. Oboje w swojej karierze nie byli seryjnie strzelajacymi zawodnika ale pamiętam wywiad z Hazardem.
Hazard dostał pytanie, który zawodnik powoduje że gra mu się łatwiej, skupia obrońców na sobie i jest niedoceniany?
Wskazał właśnie na Giroud :)
Napastnik nie musi strzelać po 50 goli żeby być na światowym poziomie.
24 lis 2020 | 21:28
Czy wyście też doczytali artykuł do końca? XD
0
Czy wyście też doczytali część dotyczącą Chelsea do końca? XD
24 lis 2020 | 22:24
0
Giroud - jeden z najbardziej niedocenianych piłkarzy. Zastawianie się, wyborna gra tyłem do bramki, skupianie na sobie uwagi obrońców. Dziwny napastnik na taką nowoczesną grę ale szanuje Go za to że pomimo małej ilości meczy daje z siebie wszystko i jak wchodzi to przeważnie kończy z udziałem przy bramce :)
Ps . Bardzo podobny zawodnik do Benzemy. Niby ma na koszulce nr 9 a tak naprawdę to takie 9,5.
24 lis 2020 | 20:56
0
Uff. Timo znowu zwalił setkę. Wiedziałem jak zaczęli odpuszczać w 2 polowie to źle się skończy miałem rację dobrze ze żiru strzelił to jest prawdziwy joker za żadne skarby bym go się nie pozbywał w zimowym okienku na miejscu Cfc. Mendy to jest bramkarz na miarę takiego klubu jak Chelsea chyba najważniejszy transfer. Obronił setkę do tego miał kilka interwencji. Bravo za walkę do końca i 3 punkty. Fajnie że Frank trochę rotuje składem. Mamy awans Super. Szkoda ze Sevilla tez wyciągnęła wynik pod koniec meczu było by latwiej w walce o 1 miejsce. Pozdro dla kibiców cfc
24 lis 2020 | 21:26
0
Mecz do zapomnienia,najważniejsze 3 pkt.

Jorginho znowu udowodnił, że jest kretynem i znalazł się w tym klubie przypadkiem. Co to za pomocnik,który chowa się za przeciwnikiem zamiast wychodzić swoim na pozycje?? Dno.

Timo łatwo dochodzi do sytuacji,ale ostatnie dwa mecze to ewidentna zacinka. Wydaje się jednak, że to tylko chwilowy brak formy i zaraz znowu wróci do strzelania. Może potrzebny mu lekki odpoczynek? Za parę dni mecz ze Spurs,więc raczej nie zapowiada się żeby Lampard dał mu odpocząć.
24 lis 2020 | 22:36
Zgadzam sie z Tobą. Nie rozumiem fenomenu Jorginho. Jeden średni występ przeplata seriami fatalnych meczy .
A Werner ?
Nawet najwięksi mają zacinki ( nawet dwóch GOAT jak Cristiano i Messi ) .
Timo to klasa światowa. Jest też w nowym zespole , nowa i trudniejsza liga . A spójrz na Jego liczby . Ma fantastyczne. :)
0
A Werner ?
Ps. To jest zawodnik którego bym chciał w Realu pod okiem ofensywnego trenera np. Pochettino
25 lis 2020 | 05:19
0
To że chcieli go najwięksi pokazuje, że jego gra jest kozacka. Może jakby nie pandemia to Chelsea nie miałaby tak łatwo żeby go przechwycić?
Myślę, że i tak ma dobre wejście,strach pomyśleć co będzie jak odpali :)
Pamiętajmy też że gra na lewym skrzydle,a optymalna pozycja to środek ataku.
25 lis 2020 | 01:57
0
Komplet zwyciestw i 10 pkt :D wytlumaczcie to barany jebane albo nauczcie sie czytac co piszecie przed opublikowaniem.
24 lis 2020 | 21:15
0
Fajnie
24 lis 2020 | 20:53
Generalnie to jeden wielki mecz mem xD Werner mnie zaczyna nie pokoić swoimi pudłami, ogólnie mecz w naszym wykonaniu słaby ale Lampard sobie pozwolił na eksperymentację w LM i mało co go to nie zgubiło. Po bramce gra siadła. Jednak 3 punkty są i to się tylko liczy, a dobrze, bo Sevilla właśnie strzeliła gola i zabierają trzy punkty do Hiszpanii.
0
Generalnie to jeden wielki mecz mem xD Werner mnie zaczyna nie pokoić swoimi pudłami, mam coraz większe przeczucia, że to będzie flop jak Morata czy Torres. Ogólnie mecz w naszym wykonaniu słaby ale Lampard sobie pozwolił na eksperymentację w LM i mało co go to nie zgubiło. Po bramce gra siadła. Jednak 3 punkty są i to się tylko liczy, a dobrze, bo Sevilla właśnie strzeliła gola i zabierają trzy punkty do Hiszpanii.
0
Werner na pewno nie będzie taka porażka jak Morata lub Torres, ponieważ w odróżnieniu od nich potrafi stwarzać mnóstwo sytuacji kolegom a Ci dwaj nawet tego nie potrafili.
Poza tym każdy wiedział, że Werner kompletnie nie ma psychiki i to widać.
Jednak jako skrzydłowy robi dużo dobrego dla drużyny i pewnie tam będzie grał, bo pomimo tego, że Pulisic to mega kocur, ciągle łapie kontuzje i w CFC raczej nie będzie już z niego pożytku.
24 lis 2020 | 21:08
0
Rakiticia chciałbym w swoim zespole zawsze.
25 lis 2020 | 03:08
0
Powolutku wszystkich was urabiają, popatrzcie tylko jak na grafice meczowej jest całe imię i nazwisko Munira ....
24 lis 2020 | 21:39
0
Werner do Ekstraklasy w trybie pilnym :P
24 lis 2020 | 22:06
0
Ale Rakitic wypuścił szczura. Ładny gol.
24 lis 2020 | 22:27
Barcelona może sobie pluć w brodę za pozbycie się takiego zawodnika . Zważając teraz na ich problemu w obronie i środku pola gdzie są kombinacje za pique itp .
Rakitic mimo swojego wieku to światowy poziom wciąż. Szacun od fana Realu :)
0
Barcelona może sobie pluć w brodę za pozbycie się takiego zawodnika . Zważając teraz na ich problemy w obronie i środku pola gdzie są kombinacje za pique itp .
25 lis 2020 | 09:41
0
W Bundeslidze Werner był tak samo skuteczny tylko RB stwarzało mu bardzo dużo sytuacji to coś tam strzelał. Chyba nic się pod tym względem nie zmieniło. Może woli strzelać w trudniejszych sytuacjach? ¯\_(ツ)_/¯
24 lis 2020 | 21:48