Olbrzymie straty Manchesteru United. Pandemia koronawirusa uderzyła w finanse "Czerwonych Diabłów"

Olbrzymie straty Manchesteru United. Pandemia koronawirusa uderzyła w finanse "Czerwonych Diabłów"
Screen z youtube
Autor: Daniel Makarewicz 21 maj 2020 | 21:14
Kłopoty finansowe Manchesteru United. Ed Woodward, wiceprezes "Czerwonych Diabłów", przyznał, że dług klubu wzrósł do poziomu 429,1 mln funtów.
Pandemia koronawirusa uderzyła w świat futbolu. Kolejne kluby zaczynają liczyć straty i szukać oszczędności w związku z przerwą w rozgrywkach. Wcześniej można było przeczytać o problemach hiszpańskich gigantów, teraz dowiadujemy się o sytuacji Manchesteru United. Ed Woodward przekazał udziałowcom "Czerwonych Diabłów" złe wieści.
Działacz podczas wideokonferencji poinformował, że dotychczasowe straty w związku z pandemią szacuje się na 23 mln funtów.
- To bez wątpienia jeden z najbardziej niezwykłych i wymagających okresów w 142-letniej historii Manchesteru United - oznajmił Woodward.
Z kolei całkowity dług klubu wzrósł do poziomu 429,1 mln funtów.
- Koronawirus spowodował znaczące zakłócenia w naszych operacjach, wliczając w to przełożenie wszystkich naszych meczów od połowy marca i tymczasowe zamknięcie naszych punktów sprzedaży, cateringu i punktów obsługi osób odwiedzających Old Trafford - dodał.
- Musimy przyjąć do wiadomości, że ten kryzys nie zniknie z dnia na dzień, a świat który się po nim wyłoni będzie inny od tego, który znaliśmy. Będzie to wyzwanie dla futbolu, tak jak i innych biznesów - zaznaczył.
Źródło: ESPN/devilpage.pl

Dyskusja 6

22 maj 2020 | 08:42
0
Straty odniósł każdy klub, bez względu na ligę i prestiż. Manchester odczuł to boleśnie ze względu na wysokie kontrakty zawodników, to przede wszystkim.
22 maj 2020 | 10:25
0
Przede wszystkim to jesteś ciota i frajer
22 maj 2020 | 08:16
0
No tak... Tylko Manchester United poniósł straty finansowe podczas pandemii, żenada dziennikarska.
22 maj 2020 | 07:50
0
niech sprzedadzą katarczykom
21 maj 2020 | 22:56
0
Pytanie skąd się wzięło to 406 milionów dlugu sprzed pandemii... Mając takie zyski z praw telewizyjnych, umów sponsorskich powinni spokojnie być na plusie 🤔
21 maj 2020 | 22:33
0
Żadne zaskoczenie,co drugi klub płacących duże tygodniowki poniesie ogromne straty finansowe.
Myślę że za tym stoją też plusy,nie będzie może transferow za 100 miln.bo jednak kto zabroni bogatemu ale mimo ,,wszystko,,piłka szła i nadal idzie w złym kierunku.