Olympiakos i Dinamo Zagrzeb blisko fazy grupowej Ligi Mistrzów

TodorBozhinov, wikicommons
Dinamo Zagrzeb wygrało z Rosenborgiem BK 2:0 (2:0), Olympiakos SFP rozbił FK Krasnodar 4:0 (1:0), a Young Boys Berno zremisowało z Crveną Zvezdą Belgrad 2:2 (1:1) w środowych meczach 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
Najbliżej gry w fazie grupowej Champions League są piłkarze Olympiakosu, którzy wygrali u siebie z FK Krasnodar 4:0. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu Miguela Guerrero. W drugiej połowie zagrali skutecznie i w ostatnich 12 minutach powiększyli przewagę przed rewanżem o trzy bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Lazar Randjelović, a raz Daniel Podence.
W dobrej sytuacji przed drugim spotkaniem jest również Dinamo Zagrzeb, które wygrało u siebie z Rosenborgiem BK 2:0. Mistrzowie Chorwacji oba gole strzelili jeszcze przed przerwą za sprawą Bruno Petkovicia i Mislava Orsicia.
W barwach gospodarzy w kadrze meczowej zabrakło Damiana Kądziora.
W trzecim środowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów Young Boys Berno zremisowało u siebie z Crveną Zvezdą Belgrad 2:2. Mistrzowie Szwajcarii prowadzili po bramce Rogera Assale. Kolejne dwie bramki zdobyli jednak goście po trafieniach Milosa Degeneka i Mateo Garcii. Remis gospodarzom uratował Guillaume Hoarau, który wykorzystał rzut karny.
Rewanże zostaną rozegrane 27 sierpnia. Zwycięzcy dwumeczów awansują do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a przegrani zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.