Olympique Lyon gromi w Ligue 1. Rywale kończyli mecz w dziewiątkę

CosminIftode / Shutterstock
Nimes Olympique przegrał u siebie z Olympique'em Lyon 0:4 w drugim piątkowym meczu 17. kolejki francuskiej Ligue 1. Dwa gole strzelił Memphis Depay. Gospodarze skończyli mecz w dziewięciu.
Już od piątej minuty piłkarze Nimes grali w osłabieniu. Bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Theo Valls. W 16. minucie bramkę dla gości zdobył Depay, który wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą sytuacja miejscowych stała się jeszcze trudniejsza, drugą żółtą kartkę zobaczył bowiem Gaetan Paquiez.
Kolejne gole zostały strzelone po przerwie. Najpierw dublet skompletował Depay. Potem na listę strzelców wpisali się Houssem Aouar oraz Joachim Andersen.
Po tej porażce podopieczni Bernarda Blaquarta zajmują 19. miejsce w tabeli ze zdobytymi 12 punktami. W następnej kolejce zagrają u siebie z FC Nantes.
Natomiast zespół prowadzony przez Rudiego Garcię ma 25 "oczek" na koncie i plasuje się na piątej pozycji. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Stade Rennais. Najpierw jednak zmierzy się u siebie z RB Lipsk w Lidze Mistrzów.