Oto potencjalni rywale Polski przed wylotem na MŚ w Katarze. Cztery drużyny w grze. Mecz na Narodowym

Oto potencjalni rywale Polski przed wylotem na MŚ w Katarze. Cztery drużyny w grze. Mecz na Narodowym
Pressfocus/Paweł Andriachiewicz
Autor: Tomasz Bratkowski 17 maj 2022 | 14:54
Znamy listę możliwych rywali reprezentacji Polski w meczu sparingowym przed katarskim mundialem. W grze są cztery drużyny - wszystkie z Ameryki Łacińskiej.
Reprezentacja Polski na MŚ w Katarze zmierzy się z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Niewykluczone jednak, że zanim "Biało-czerwoni" zameldują się w Azji, zagrają przed wylotem mecz towarzyski na Stadionie Narodowym.
Dalsza część tekstu pod wideo
W marcu pojawiały się informacje, że jednym z potencjalnych rywali Polski może być Brazylia. To jednak nieaktualne. Według najnowszych wieści rozpatrywani są czterej inni przeciwnicy.
To Chile, Kolumbia, Peru i Kostaryka, a więc trzech przedstawicieli federacji CONMEBOL i jeden CONCACAF. Spośród nich najwyżej sklasyfikowana w rankingu FIFA jest Kolumbia (17. miejsce). Peru zajmuje lokatę 22., Chile 28. (tuż za Polską), zaś Kostaryka 31.
Kolumbia i Peru nie awansowały na mundial. Kostaryka wciąż ma na to szanse - w czerwcu rozegra baraż z Nową Zelandią o udział w turnieju.
Mundial w Katarze rozpocznie się 21 listopada od meczu Senegal - Holandia. Polska przystąpi do gry dzień później, zaczynając od spotkania z Meksykiem.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: własne