Ousmane Dembele ma podpisać nowy kontrakt z FC Barceloną. Francuskie media grzmią o kosmicznej premii

Ousmane Dembele ma podpisać nowy kontrakt z FC Barceloną. Francuskie media grzmią o kosmicznej premii
Manu Reino / SOPA Images/ Sipa / PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 16 maj 2022 | 19:52
Ousmane Dembele ma przedłużyć swój kontrakt z FC Barceloną. Edouard Roux z "RMC Sport" podaje, że Francuz i jego agenci mogą z tej okazji liczyć na znaczne premie. Szacuje się, że "Duma Katalonii" wyłoży na stół nawet 65 milionów euro.
Saga związana z nowym kontraktem dla Ousmane'a Dembele nie została jeszcze oficjalnie zakończona. Obecna umowa Francuza wygasa 30 czerwca bieżącego roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wcześniej sugerowano, że skrzydłowy na pewno pożegna się z Camp Nou. Jego sprowadzeniem miały być zainteresowane takie marki jak Chelsea oraz PSG. Teraz jednak coraz więcej wskazuje na to, że do przenosin nie dojdzie.
Owocne okazały się negocjacje, które w sprawie przedłużenia kontraktu podjęła FC Barcelona. Zarząd klubu zasiadł do rozmów z przedstawicielami piłkarza i wypracowano porozumienie, które niebawem ma zostać zaprezentowane.
Francuskie "RMC Sport" zdradza domniemane szczegóły tej transakcji, które określane są jako "zaskakujące". Na mocy nowej umowy Dembele miałby zarabiać 15 milionów euro netto w skali roku. Największe wrażenie robią jednak premie.
Zgodnie z ustaleniami lokalnych mediów agenci skrzydłowego powinni otrzymać 25 milionów euro. Sam piłkarz zarobi natomiast bagatela 40 milionów euro, jeśli oczywiście podpisze kontrakt, który będzie obowiązywał do 2027 roku.
W tym sezonie 25-letni piłkarz wystąpił w 31 meczach "Dumy Katalonii". Strzelił w nich tylko dwa gole, lecz zanotował 13 asyst.
Źródło: Edouard Roux