Pandev napisał historię, to nie wystarczyło do zwycięstwa! Austria pokonała Macedonię [WIDEO]

Reprezentacja Austrii pokonała Macedonię Północną 3:1. Goran Pandev i spółka mimo porażki mogą opuszczać stadion w Bukareszcie z podniesionymi głowami, bo zaprezentowali się dziś z bardzo dobrej strony.
TUTAJ przeczytasz relację z tego spotkania.
Wynik meczu otworzył Stefan Lainer, który wykorzystał kapitalne podanie od Marcela Sabitzera. Austriak zadedykował bramkę Christianowi Eriksenowi.
W 28. minucie Macedończykom udało się doprowadzić do remisu. Do siatki w niecodziennych okolicznościach trafił Goran Pandev. Był to pierwszy gol w historii Macedonii Północnej na mistrzostwach Europy.
Austriacy mieli problemy, mimo braku doświadczenia swoich rywali. W 63. minucie Boban Nikolov mógł strzelić gola, ale Daniel Bachmann tym razem zachował się bez zarzutu.
W 78. minucie w końcu to Austria wyszła na prowadzenie. Bramkę zdobył Michael Gregoritsch. Świetną asystą popisał się David Alaba.
Kropkę nad "i" w 90. minucie postawił Marko Arnautović. Napastnik ustalił wynik spotkania.
W następnej kolejce fazy grupowej Austria zagra z Holandią, a Macedonia Północna zmierzy się z Ukrainą.
Adam Kłos13 Jun 2021 · 19:52