Patowa sytuacja w Premier League. "Piłkarze boją się, że kluby ich wydymają"

Patowa sytuacja w Premier League. "Piłkarze boją się, że kluby ich wydymają"
Vitalii Vitleo/Shutterstock
Autor: Daniel Makarewicz 7 kwi 2020 | 12:40
Miguel Delaney był gościem "Sekcji Piłkarskiej". Dziennikarz "The Independent" odpowiedział na pytania dotyczące negocjacji ws. obniżenia pensji u piłkarzy Premier League.
W obliczu pandemii koronawirusa kolejne kluby tną wydatki i decydują się na cięcia zarobków wśród zawodników. Często z takim pomysłem wychodzą sami piłkarze. Tymczasem Angielski Związek Zawodowy Piłkarzy (PFA) nie zgadza się na obniżenie wynagrodzenia proponowane przez działaczy.
Miguel Delaney przewiduje, że negocjacje będą toczyć się przez najbliższe tygodnie, bo żadna ze strony póki co nie jest w stanie zmienić swojego stanowiska.
- To się będzie ciągnąć jeszcze długo. Piłkarze będą grać twardo. Nie podoba im się presja wywierana na nich. I co kluczowe - uważają, że kluby stać na wypłaty. Skoro klub ma właściciela miliardera, to on powinien szukać pieniędzy, a nie oni. Są gotowi na pomoc finansową w walce z koronawirusem, ale to ma się odbyć na ich warunkach - oznajmił.
- Piłkarze są źli na kluby za sposób prowadzenia rozmów. Teraz są przedstawiani jako samoluby, a przecież byli gotowi na ustępstwa, jeśli zostałoby to zaaranżowane w odpowiedni sposób. Publika to widzi jako walkę milionerów z miliarderami - dodał.
- Rozmawiałem z menedżerem, którego piłkarz bierze udział w negocjacjach. Powiedział mi, że piłkarze boją się, że kluby ich wydymają - zakończył.
Źródło: sport.pl

Dyskusja 9

7 kwi 2020 | 15:26
0
a kiedy wreszcie Chuck Norris pokona konawirusa?
7 kwi 2020 | 14:21
0
Nie jeden pilkarz moze potrzebowac plynnosci finansowej uzaleznionej od wysokiej pensji w klubie. Moze ma zaplanowane inwestycje, wydatki i zobowiazania wobec innych podmiotow, na ktore potrzebuje swojej pensji. Nie mozna w tej sytuacji wkladac kazdego do jednego wora.
7 kwi 2020 | 14:17
0
pilkarze to zwykli ludzie i tak powinni byc traktowani. wiec albo nie obnizac im wynagrodzen i nie zwalniac ludzi z fabryk zachowujac ich stanowiska albo nie placic i jednym i drugim.
7 kwi 2020 | 14:00
0
"Skoro klub ma właściciela miliardera, to on powinien szukać pieniędzy, a nie oni." - No no, ciekawa mentalność. Jak majo to niech dajo, a co?! A mi kto do? Jo ni mom! Dejcież!!
7 kwi 2020 | 13:14
0
Ciekawa sprawa, niby w Anglii są największe pieniądze i tygodniówki ale czy po wirusie wszystko wróci do normy?
Nikt tego nie wie a nawet jak są osoby które są blisko ligi, zawodników i ich zarobkach wiedzą wiele to nie powie ze będzie wszystko ok..

Liga Angielska może się bardzo zmienić pod względem finansowym.
7 kwi 2020 | 12:53
0
No to niech się tam wszyscy dymają. Walker, pokaż jak do się robi!
7 kwi 2020 | 12:59
0
Walkera nie wydymają,to Walker ich wydyma
7 kwi 2020 | 12:49
0
Może od teraz w kontraktach będzie się zamieszczać klauzulę odnośnie pensji w przypadku zawieszenia rozgrywek? Skoro zamieszcza się takie w przypadku spadku do niższej ligi, to nie można byłoby też takich?
7 kwi 2020 | 13:06
0
Najprawdopodobniej po tej całej sytuacji takie klauzulę mogą być zamieszczane. Do tej pory nikt nie spodziewał się przy negocjacjach, że mogą zostać zawieszone rozgrywki i takich wpisów w kontraktach nie było.