Paul Pogba solidaryzuje się z Benjaminem Mendym. Zawodnik Juventusu odniósł się do procesu przyjaciela

Paul Pogba solidaryzuje się z Benjaminem Mendym. Zawodnik Juventusu odniósł się do procesu przyjaciela
Kyle Terada/Pressfocus
Sprawa uniewinnionego Benjamina Mendy'ego wywołała niemałe poruszenie w środowisku piłkarskim. Z byłym reprezentantem Francji solidaryzuje się między innymi Paul Pogba.
W piątek zapadł ostatni wyrok sądu w sprawie Benjamina Mendy'ego. Były gracz Manchesteru City został oskarżony o popełnienie 10 przestępstw na tle seksualnym.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatecznie sąd nie był w stanie udowodnić winy w żadnym przypadku. Zawodnika zupełnie oczyszczono z zarzutów, a długi proces został zakończony, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Rozstrzygnięcie sprzyjające 28-latkowi spotkało się ze zdecydowanymi głosami wsparcia od innych piłkarzy. Swoje stanowisko zajął między innymi Paul Pogba, który na "Instagramie" wsparł dawnego kolegę z drużyny narodowej.
- Tak się cieszę, brachu. Wszyscy ci ludzie, którzy mówili o tobie źle, powinni teraz zadbać o naprawdę twojego dobrego imienia. Nie mogę się doczekać, kiedy wrócisz na boisko - powiedział zawodnik Juventusu.
W podobnym tonie wypowiedział się też Memphis Depay. Reprezentant Holandii jest zdania, że Mendy zasługuje na sprawiedliwość w związku z oskarżeniami, które wystosowano.
- Wszystkie sprawy umorzone. Więc co teraz zrobimy? (...) Kto poniesie odpowiedzialność za szkody, których doznał? Jak zamierza odzyskać swoją karierę? (...) Nie odwracajmy głowy - napisał na Twitterze.
Na ten moment Mendy pozostaje bez klubu. Chociaż Manchester City nie rozwiązał kontraktu z zawodnikiem w trakcie trwania procesu, to klub nie przedłużył umowy, która wygasła 30 czerwca 2023 roku. Sam Francuz od dwóch lat nie pojawił się na boisku piłkarskim.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk14 Jul 2023 · 19:57
Źródło: Instagram

Przeczytaj również

Dyskusja

- komentarzy
Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone