Peter Hyballa wyleciał z kolejnego klubu. Pracował tam przez kilka miesięcy. "Tej sytuacji nie można naprawić"

Peter Hyballa wyleciał z kolejnego klubu. Pracował tam przez kilka miesięcy. "Tej sytuacji nie można naprawić"
Piotr Matusewicz / PressFocus
Autor:Maciej Pietrasik13 Wrz 2023 | 13:43
Petera Hyballę z pewnością doskonale pamiętają kibice Wisły Kraków. Niemiecki trener rozstał się z "Białą Gwiazdą" w burzliwych okolicznościach. Teraz zwolniono go z kolejnego klubu.
47-latek odszedł z polskiej ligi na początku 2021 roku. Od tamtej pory prowadził już cztery drużyny w czterech różnych krajach. W żadnej nie zakotwiczył na dłużej.
Dalsza część tekstu pod wideo
W Niemczech pozbyto się go po niespełna dwóch miesiącach, w słowackim Trenczynie po niecałym miesiącu. W styczniu na jego zatrudnienie zdecydowała się NAC Breda.
Holenderski drugoligowiec już po raz drugi rozpoczął współpracę z Hyballą. Jego pierwsza kadencja trwała pięć miesięcy. Druga niecałe siedem. W środę Niemca zwolniono.
- Peter spisał się dobrze w zeszłym sezonie. Po jego nominacji zimą przesunęliśmy się z 12. pozycji w tabeli na miejsce szóste - przyznał Peter Mass, dyrektor techniczny klubu.
- Latem jeszcze bardziej wzmocniliśmy skład i personel, aby móc dalej się rozwijać. Niestety, nie udało się to. Jako zarząd nie wierzymy, że tę sytuację można jeszcze naprawić - dodał.
NAC Breda w sezonie 2023/2024 zdążyła rozegrać pięć spotkań ligowych. Wygrała jedynie dwa z nich. Czarę goryczy przelała ostatnia porażka 1:3 z Rodą Kerkrade.
Źródło: NAC Breda/Sport.pl

Dyskusja 0