Pewna wygrana Juventusu, udany debiut Andrei Pirlo. Koszmarny kiks Bereszyńskiego [WIDEO]

Andrea Pirlo udanie zadebiutował w roli trenera Juventusu. "Stara Dama" w pierwszej kolejce Serie A pokonała na własnym boisku Sampdorię. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (1:0).
Juventus rozgrywki w lidze włoskiej rozpoczyna z jasnym celem. Chce po raz dziesiąty z rzędu sięgnąć po mistrzowski tytuł. W tym ma pomóc nowy szkoleniowiec - Andrea Pirlo. Dziś legendarny pomocnik zadebiutował na ławce trenerskiej "Starej Damy".
41-latek w meczu z Sampdorią pokazał, że nie boi się odważnych ruchów. W wyjściowej jedenastce Juve znaleźli się m.in. Kulusevski, McKennie i Frabotta.
Pierwszy z nich szybko odwdzięczył się za otrzymaną szansę. Reprezentant Szwecji już w 13. minucie wpisał się na listę strzelców, gdy technicznie uderzył tuż przy słupku.
Juventus kontrolował przebieg spotkania i mógł podwyższyć prowadzenie. Bliski szczęścia był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w 26. minucie z ostrego kąta trafił w poprzeczkę, a kilka chwil później uderzył tuż obok bramki. W tej części spotkania z dobrej strony pokazali się Ramsey i McKennie.
Po przerwie Juventus szukał kolejnego trafienia, ale Cristiano Ronaldo nie mógł złapać swojego rytmu. Jego próby były dalekie od ideału. "Stara Dama" w 79. minucie zadała drugi cios. W zamieszaniu podbramkowym swoją szansę wykorzystał Bonucci. W tej sytuacji fatalny błąd popełnił Bartosz Bereszyński, który mógł wybić piłkę z pole karnego, ale... w nią nie trafił.
W 83. minucie znakomitym refleksem popisał się Wojciech Szczęsny, który zatrzymał futbolówkę zmierzającą do bramki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0. W 89. minucie Ronaldo dopiął swego, wykorzystując podanie od Ramseya.
Daniel Makarewicz20 Sep 2020 · 22:37