Pewne zwycięstwo Borussii Dortmund. Dublety Haalanda i Meuniera [WIDEO]

Borussia Dortmund odniosła zwycięstwo w 19. kolejce Bundesligi. Podopieczni Marco Rose wygrali 5:1 z Freiburgiem.
Ekipa z Signal Iduna Park doskonale weszła w mecz. Już w 14. minucie Thomas Meunier wykorzystał podanie Juliana Brandta i strzałem głową otworzył wynik spotkania.
Kwadrans później Meunier skompletował dublet. Znów przy trafieniu belgijskiego obrońcy asystował Brandt wrzucający piłkę z rzutu rożnego.
Borussia poszła za ciosem. W doliczonym czasie pierwszej połowy Erling Haaland trafił na 3:0. Był to już czternasty gol Norwega w tym sezonie ligowym.
W drugiej połowie nastąpiła odpowiedź Freiburga. Gola na 3:1 strzelił Ermedin Demirović
Na kwadrans przed końcem spotkania drugie trafienie w tym meczu zanotował Haaland.
Wynik spotkania w 86. minucie ustalił Mahmoud Dahoud. Borussia wygrała i zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do liderującego Bayernu. Monachijczycy jednak dopiero jutro rozegrają swoje spotkanie w tej kolejce.
Adam Kłos14 Jan 2022 · 22:19