Pewne zwycięstwo Borussii Dortmund. Kapitan Piszczek, błysk Sancho [WIDEO]

cristiano barni / shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała VfL Wolfsburg 2:0 (1:0) w wyjazdowym meczu 27. kolejki Bundesligi. To bardzo pewne zwycięstwo zespołu gości.
Przeciwko "Wilkom" Lucien Favre zdecydował się na wybranie takiej samej jedenastki, która przed tygodniem zaczęła starcie z Schalke 04. Kolejny raz kapitanem BVB był Łukasz Piszczek.
Zmianie uległa jednak postawa piłkarzy Favre'a. Nie grali oni tak efektownie jak w 26. kolejce, gdy w popisowy sposób ograli odwiecznego rywala w ramach derbów Zagłębia Ruhry. Być może oszczędzali się przed starciem Bayernem Monachium, które odbędzie się w najbliższy wtorek.
Przez pierwsze trzydzieści minut nie działo się zbyt wiele. Tempo gry nie było szybkie, choć Borussia Dortmund miała parę okazji, by objąć prowadzenie. Na trafienie przyszło im jednak poczekać do 31. minuty.
Piłkarze BVB przeprowadzili ładną wymianę podań. Następnie piłka trafiła w pole karne gospodarzy - nie trafił w nią Erling Haaland, ale całą akcję zamknął Raphael Guerreiro, który wpakował futbolówkę do bramki.
Druga połowa zaczęła się od dobrej okazji "Wilków", ale piłka po strzale Renato Steffena odbiła się od poprzeczki. Niewiele niż 20 minut później na boisku zameldował się Jadon Sancho.
Anglik w pozytywny sposób zaznaczył swoją obecność na murawie - przeprowadził rajd, po którym wyłożył piłkę Hakimiemu Achrafowi. Wypożyczony z Realu Madryt gracz pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie gości.
Ostatecznie VfL Wolfsburg uległ Borussii Dortmund 0:2. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ kilka minut przed gwizdkiem z czerwoną kartką na koncie boisko opuścił Felix Klaus.