Pewne zwycięstwo Chelsea FC. Dwa gole do przerwy i cios w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Pewne zwycięstwo Chelsea. Dwa gole do przerwy i cios w doliczonym czasie gry [WIDEO]
Cosmin Iftode/Shutterstock
Chelsea pokonała na własnym stadionie Watford 3:0. Bramki dla “The Blues” zdobyli Olivier Giroud, Willian i Ross Barkley.
Do 28. minuty Watford dzielnie trzymał się jeszcze w rywalizacji z faworyzowaną Chelsea. Wtedy jednak Ross Barkley znalazł w polu karnym Oliviera Giroud, a francuski napastnik sprytny strzałem od słupka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
Gdy wydawało się, że podopieczni Franka Lamparda zejdą na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym był Christian Pulisić.
Jedenastkę pewnie wykorzystał Willian, który w ostatnich tygodniach regularnie ma okazję wykonywać rzuty karne.
W drugiej połowie Chelsea nadal miała wyraźną przewagę. Posiadanie piłki “The Blues” oscylowało nawet w granicach 75%, ale dominację gospodarze potwierdzili dopiero w doliczonym czasie gry. Barkley dostał piłkę w polu karnym, a po chwili strzałem w krótki róg zaskoczył Fostera.
Dzięki wygranej piłkarze ze Stamford Bridge wrócili na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Nad Manchesterem United mają dwa punkty przewagi. Do trzeciego Leicester tracą z kolei jedno oczko.
Teraz Chelsea czekają dwa mecze wyjazdowe. Już 7 lipca zmierzą się w derbach Londynu z Crystal Palace, a trzy dni później czeka ich rywalizacja z Sheffield United. Dopiero wówczas wrócą na swój stadion, by zagrać z Norwich.
Adam Nowacki04 Jul 2020 · 22:57