Pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza na początek Roland Garros. Polak poradził sobie z kwalifikantem

Xinhua / PressFocus
Hubert Hurkacz bez najmniejszego problemu awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego Roland Garros. Polak w trzech setach uporał się z włoskim kwalifikantem, Giulio Zeppierim.
W zeszłym roku wrocławianin fatalnie radził sobie na kortach ziemnych. Obecny sezon jest w jego wykonaniu pod tym względem zdecydowanie lepszy. Można więc mieć nadzieje na dobry wynik wrocławianina na kortach Roland Garros.
W Paryżu Hurkacz został rozstawiony z numerem dwanaście. W efekcie miał pewność, że w pierwszych trzech rundach nie trafi na wyżej notowanego zawodnika.
W pierwszym meczu w turnieju przyszło mu mierzyć się z Giulio Zeppierim. Włoch pomyślnie przeszedł przez kwalifikacje, nie tracąc po drodze nawet seta.
Pierwsza partia tego spotkania była bardzo wyrównana. Obaj tenisiści przez długi czas utrzymywali swoje serwisy. Dopiero w końcówce seta Hurkacz wywalczył przełamanie, dzięki czemu wygrał 7:5.
Dobrą grę Polak przeniósł na początek kolejnej odsłony. Efektem był jeszcze jeden break. Później wrocławianin powiększył jeszcze przewagę, zwyciężając ostatecznie 6:2.
Trzeci set miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Także tym razem Zeppieri przez długi czas utrzymywał podanie, ale w końcówce nie wytrzymał presji. Hurkacz wygrał więc cały mecz 7:5, 6:2, 7:5.
W kolejnym meczu Polak zmierzy się ze zdecydowanie bardziej doświadczonym rywalem. Po drugiej stronie siatki stanie Włoch Marco Checchinato lub Hiszpan Pablo Andujar.\
Maciej Pietrasik24 May 2022 · 20:07