Pewne zwycięstwo Polski z Rumunią po trzech golach Lewandowskiego

MediaPictures.pl/Shutterstock
Autor: 10 cze 2017 | 22:37
Polska pokonała Rumunię 3:1 w swoim szóstym meczu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji.

To biało-czerwoni od pierwszych minut przejęli inicjatywę, częściej byli przy piłce, a gra toczyła się głównie na połowie rywala. Podopieczni Adama Nawałki nie potrafili sobie jednak stworzyć dogodnych okazji do zdobycia bramki, Rumuni byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie.

Prowadzenie objęliśmy w 29 minucie. W polu karnym faulowany był Robert Lewandowski, który chwilę później wykorzystał rzut karny.

W następnych minutach staraliśmy się podwyższyć prowadzenie - najlepszą okazję miał napastnik Bayernu, nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z golkiperem rywali. Do szatni schodziliśmy jednak z jednobramkową zaliczką.

W 57 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Piotr Zieliński, a nasz napastnik pokonał Tatarusanu po uderzeniu głową.

Pięć minut później było 3:0, a swoją trzecią bramkę zdobył Robert Lewandowski, drugi raz wykorzystując jedenastkę.

W 77 minucie Rumuni strzelili swojego jedynego gola. Bogdan Stancu uderzył, piłka odbiła się od pleców Michała Pazdana i przelobowała Wojciecha Szczęsnego.

Zawodnicy Adama Nawałki ostatecznie wygrali z Rumunią 3:1.

* * * * * *
Wyniki wieczornych meczów 6. kolejki grupy E:

Polska - Rumunia 3:1 (1:0)
Bramki: Lewandowski 29-karny, 57, 63-karny - Stancu 77.

Polska: Szczęsny - Piszczek, Thiago Cionek, Pazdan, Jędrzejczyk - Mączyński (44 Krychowiak), Linetty (72 Milik) - Błaszczykowski, Zieliński (81 Teodorczyk), Grosicki – Lewandowski.

Rumunia: Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Sapunaru, Tosca, Latovlevici (60 Grozav) - Stancu, Pintilii, Marin (79 Hanca), Chipciu (59 Stanciu) - Andone.

Sędziował: Ruddy Buquet (Francja).
Żółta kartka: Sapunaru.

Czarnogóra - Armenia 4:1 (2:0)
Bramki: Beciraj 2, Jovetić 28, 54, 82 - Korjan 89.

Czarnogóra: Petković - Marusić, Savić, Simić, Tomasević (75 Klimenta) - Vukcevic (71 Scekić), Kosović - Janković, Jovetić, Jovović (84 Haksabanović) - Beciraj.

Armenia: Beglarjan - Mkojan (46 Artak Jedigarjan), Voskanjan, Andonian, Daghbasjan - Mchitarjan, Grigorjan - Hovhannisjan, Pizzelli (73 Barseghjan), Oezbiliz (60 Manuczarjan) - Korjan.

Sędziował: Kevin Blom (Holandia).
Żółte kartki: Korjan, Grigorjan.

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Dyskusja 133

11 cze 2017 | 22:07
0
jest najlepszy na swiecie
11 cze 2017 | 07:08
0
druga połowa w wykonaniu naszych to obraz nędzy i rozpaczy, nie dało się tego oglądać, zachowanie kibiców podczas hymnu Rumunii pozostawię bez komentarza
11 cze 2017 | 10:28
0
synu, zanim coś skomentujesz sprawdź. hymn rumunii został wygwizdany w kontrze do tego, że oni gwizdali na nasz hymn w bukareszcie. na chamstwo kwiatkiem odpowiadać nie będziemy
11 cze 2017 | 07:00
0
Zielu najlepszy na boisku :) ogolnie mozna mowic ze awans juz przypieczentowany :)
0
Oglądałem mecz ale zabardzo go nie pamiętam może dla tego że wygraliśmy.
11 cze 2017 | 09:06
0
11 cze 2017 | 01:01
0
Byłem. Niestety na trybunie VIP-owskiej ale zawsze. Wolałbym z prawdziwymi kibicami, a nie bandą wypacykowanych hipsterów i lasek z nadmuchanymi ustami. Grunt, że Polska wygrała! Gardło zdarte:)
11 cze 2017 | 02:26
0
kogo to obchodzi na jakiej trybunie byles
11 cze 2017 | 00:35
0
Nie będę się rozpisywał kto grał dobrze bo prawdziwi kibice widzieli ale kuba naprawdę bardzo bym chciał żeby grał dobrze ale według mnie kuba gra bo nie na lepszych(peszko,wszołek),no i oczywiście nie możemy mieć takich końcówek bo w końcu wdupimy z kimś a wtedy nie będzie uciszania słabych stron jakie są teraz piszę dlatego o tym bo poprawiło by się kilka rzeczy a moglibyśmy być na równi z Niemcami itd
11 cze 2017 | 00:25
0
Jestesmy zawsze tam gdzie nasza Polska gra aehahao ej Polska gol
11 cze 2017 | 00:24
0
ładny mecz, szkoda tylko Mączyńskiego bo ładne zawody rozgrywał, kila pięknych podań miał i wyrastał na cichego bohatera tego meczu po Lewandowskim i Zielińskim
10 cze 2017 | 23:55
0
Grosik fenomen , wysuwa pilke do przodu i różnica pomiędzy nim a obrońcą jak TDI a TD :D
0
Ciekawa jestem kto za Kubę i Piszczka? Dziwnie będzie, filary reprezentacji jakby nie patrzeć
10 cze 2017 | 23:35
0
Szkoda Grosika, pięknie szarpał w pierwszej połowie, fajnie by było gdyby strzelił. Ale w drugiej połowie zgasł i chyba nie bez przyczyny w Rennes wchodził zwykle na podmęczonego rywala i jest najlepszy jako joker
10 cze 2017 | 23:34