Pewne zwycięstwo Polski z Rumunią po trzech golach Lewandowskiego

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polska pokonała Rumunię 3:1 w swoim szóstym meczu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji.

To biało-czerwoni od pierwszych minut przejęli inicjatywę, częściej byli przy piłce, a gra toczyła się głównie na połowie rywala. Podopieczni Adama Nawałki nie potrafili sobie jednak stworzyć dogodnych okazji do zdobycia bramki, Rumuni byli bardzo dobrze zorganizowani w defensywie.

Prowadzenie objęliśmy w 29 minucie. W polu karnym faulowany był Robert Lewandowski, który chwilę później wykorzystał rzut karny.

W następnych minutach staraliśmy się podwyższyć prowadzenie - najlepszą okazję miał napastnik Bayernu, nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z golkiperem rywali. Do szatni schodziliśmy jednak z jednobramkową zaliczką.

W 57 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Piotr Zieliński, a nasz napastnik pokonał Tatarusanu po uderzeniu głową.

Pięć minut później było 3:0, a swoją trzecią bramkę zdobył Robert Lewandowski, drugi raz wykorzystując jedenastkę.

W 77 minucie Rumuni strzelili swojego jedynego gola. Bogdan Stancu uderzył, piłka odbiła się od pleców Michała Pazdana i przelobowała Wojciecha Szczęsnego.

Zawodnicy Adama Nawałki ostatecznie wygrali z Rumunią 3:1.