Pewny awans Atletico Madryt w Pucharze Króla. Jubileuszowy gol Suareza, kontuzja Griezmanna [WIDEO]

Atletico Madryt bez żadnego problemu awansowało w czwartkowy wieczór do 1/8 finału Pucharu Króla. Aktualni mistrzowie kraju rozprawili się z trzecioligowym Rayo Majadahonda, wygrywając 5:0.
Na etapie 1/16 finału do rozgrywek Pucharu Króla dołączyły najlepsze hiszpańskie drużyny. Niespodzianek nie było wiele - dalej awansowały między innymi Real Madryt, FC Barcelona, Sevilla, czy Athletic Bilbao. Odpadł jednak Villarreal.
Jako ostatni do rywalizacji przystąpili zawodnicy Atletico Madryt. W czwartkowy wieczór mierzyli się z trzecioligowym Rayo Majadahonda. Nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa.
Podopieczni Diego Simeone wyszli na prowadzenie w 17. minucie spotkania. Wówczas do siatki trafił Matheus Cunha, chociaż uznanie tego gola wzbudziło kontrowersje. Wydawało się bowiem, że Brazylijczyk znajdował się na spalonym.
Jeszcze w pierwszej części spotkania Atletico praktycznie zapewniło sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Najpierw bramkarza rywali pokonał Renan Lodi, a w 41. minucie na 3:0 podwyższył Luis Suarez.
Dla Urugwajczyka był to jubileuszowy, 20. gol w rozgrywkach o Puchar Króla, ale dopiero pierwsze takie trafienie w barwach Atletico. W ostatnich latach w tych rozgrywkach skuteczniejszy był tylko Leo Messi.
W drugiej części spotkania Diego Simeone szybko zdecydował się na dokonanie pięciu zmian. Na boisku pojawili się między innymi Antoine Griezmann, Koke i Angel Correa.
Francuz w 67. minucie trafił na 4:0. Później opuścił jednak murawę ze względu na kontuzję i mistrzowie Hiszpanii musieli przez kwadrans radzić sobie w dziesiątkę.
Mimo tego nie mieli żadnego problemu z rywalami, a nawet podwyższyli jeszcze wynik za sprawą Joao Felixa. Tym samym Atletico zwyciężyło 5:0 i awansowało do 1/8 finału Pucharu Króla.
Maciej Pietrasik06 Jan 2022 · 23:21