Piast Gliwice wygrał sparing z Łudogorcem Razgrad

Dziurek / shutterstock.com
Piast Gliwice pokonał Łudogorec Razgrad 2:0 (2:0) w meczu sparingowym rozegranym w ramach zgrupowania w Turcji.
Mistrzowie Polski objęli prowadzenie w 12. minucie spotkania. Wówczas Uros Korun uderzył zza pola karnego, a piłka po tym, jak odbiła się od jednego z obrońców rywali, wpadła do siatki.
W 42. minucie wynik starcia na 2:0 ustalił Piotr Parzyszek, który wykorzystał dośrodkowanie Mikkela Kirkeskova i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
W barwach Łudogorca wystąpił Jakub Świerczok.
To był pierwszy sparing Piasta podczas zgrupowania w Turcji, ale drugi w zimowym okresie przygotowawczym. Kolejnym rywalem podopiecznych Waldemara Fornalika będzie Zoria Ługańsk, z którą zagrają w najbliższą sobotę.