Piąte zwycięstwo Celty Vigo

Jsmq, wikicommons
Jednego gola i czerwoną kartkę zobaczyli kibice w pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Celta Vigo wygrała u siebie z CD Leganes 1:0.
Gospodarze znacząco sobie utrudnili zdanie w tym spotkaniu, bowiem od 21. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu. Bezpośrednio czerwoną kartkę otrzymał bowiem Filip Bradarić. Mimo tego, zdobyli zwycięską bramkę w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola strzelił Iago Aspas, który posłał futbolówkę do siatki tuż przy słupku.
Po piątym zwycięstwie w tym sezonie podopieczni Oscara Garcii zajmują 17. miejsce w tabeli ze zdobytymi 24 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Granadą.
Natomiast zespół prowadzony przez Javiera Aguirre zgromadził 19 "oczek" i plasuje się na przedostatniej pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie Deportivo Alaves.