Piąty zimowy transfer Rakowa Częstochowa. Nowy pomocnik w Ekstraklasie

Piąty zimowy transfer Rakowa Częstochowa. Nowy pomocnik w Ekstraklasie
dziurek/Shutterstock
David Tijanić został nowym zawodnikiem Rakowa - poinformował klub z Częstochowy na swojej oficjalnej stronie.
22-letni środkowy pomocnik parafował kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Zawarte porozumienie zakłada również możliwość przedłużenia umowy o kolejne dwa lata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Słoweniec swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w juniorskim zespole Bravo Ljubljana, potem grał w NK Interblock. Z niego trafił do Olimpiji Ljubljana. Reprezentował też drugoligowy NK Krka, do którego został wypożyczony na pół roku.
Nowy nabytek Rakowa przed sezonem 2017/2018 przeniósł się do NK Triglav Kranj, grającego na najwyższym szczeblu rozgrywek w Słowenii. Barwy tego klubu reprezentował przez następne dwa i pół roku. W tym czasie rozegrał 83 spotkania, w których zdobył szesnaście bramek i zanotował dziewięć asyst.
- Chcę grać na jak najwyższym poziomie i dalej się rozwijać. Trener oglądał mecze, w których występowałem i spodobała mu się moja gra. Jestem kreatywnym piłkarzem z dużą wizją na boisku. Mam nadzieję, że szybko wkomponuję się do drużyny i swoimi występami dam kibicom wiele radości. Czuję się gotowy do gry w Ekstraklasie - wyznał po złożeniu stosownych podpisów Tijanić.
(za rakow.com)
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik08 Jan 2020 · 21:31
Źródło: asinfo.

Przeczytaj również