Piekło w przerwanych derbach Stambułu! Bandycki faul Pepe, bijatyka w tunelu i ranny Senol Gunes [VIDEO]

YouTube
Do dantejskich scen doszło podczas półfinału Pucharu Turcji, w którym spotkały się Fenerbahce i Besiktas. Mecz został przerwany z powodu zamieszek.
Pierwsze spotkanie półfinałowe zakończyło się remisem 2:2 i to w rewanż miał zadecydować o tym, kto zagra w finale rozgrywek. Tak się jednak nie stało, bo po godzinie gry sędzia przerwał spotkanie.
Na boisku i trybunach emocji nie brakowało już od pierwszego gwizdka. W 30. minucie Pepe dostał czerwoną kartkę za bandycki faul na jednym z przeciwników. To tylko podgrzało atmosferę na trybunach, która wymknęła się spod kontroli.
Kibice Fenerbahce zaczęli rzucać w stronę zawodników różne przedmioty - zapalniczki, butelki, krzesełka. Jednym z poszkodowanych był Senol Gunes. Szkoleniowiec gości dwukrotnie został raniony w głowę i został odwieziony do szpitala, gdzie założono mu pięć szwów. Ucierpiał także jego asystent - Erdinc Gultekin, który do szatni zszedł z zakrwawioną głową. Po tych wydarzeniach sędzia podjął decyzję o przerwaniu zawodów.
Co więcej, w tunelu prowadzącym z murawy do szatni doszło do starcia przedstawicieli obu drużyn. Wymianę ciosów zarejestrowały kamery.
W środę turecka federacja podejmie decyzje w sprawie tych wydarzeń. Jest bardzo prawdopodobne, że Fenerbahce zostanie ukarane walkowerem.
Źródło: sportowefakty.pl/własne