Piękna asysta Arkadiusza Milika! Olympique Marsylia wygrała po golu w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Piękna asysta Arkadiusza Milika! Marsylia wygrała po golu w doliczonym czasie gry [WIDEO]
Arkadiusz Milik zanotował asystę w meczu z Lorient. Polak obsłużył podaniem Dmitriego Payeta, a mecz zakończył się zwycięstwem Marsylii 3:2.
Początkowo spotkanie na Stade Velodrome wymknęło się spod kontroli Marsylii. Do przerwy Lorient prowadziło 1:0 po golu Teremasa Moffiego. "Olympijczycy" ruszyli do odrabiania strat dopiero po przerwie.
W 52. minucie Arkadiusz Milik stanął przed świetną szansą na doprowadzenie do remisu. Jego uderzenie obronił jednak Matthieu Dreyer.
Kilkadziesiąt sekund później napastnik wcielił się w rolę asystenta. Reprezentant Polski dobrze zgrał piłkę do Payeta, który pięknym strzałem doprowadził do remisu.
W 56. minucie zespół OM wyszedł na prowadzenie. Do siatki trafił Pol Lirola, dla którego była to pierwsza bramka w tym sezonie ligowym.
Marsylia nie zdołała jednak utrzymać prowadzenia. W 70. minucie Moffi skompletował dublet, zapewniając Lorient remis.
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry Lirola po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Hiszpan miał zbyt wiele miejsca i czasu na podjęcie decyzji i płaskim strzałem zapewnił Marsylii zwycięstwo.
Milik i spółka awansowali na szóste miejsce w lidze. Lorient jest siedemnaste.
Adam Kłos17 Apr 2021 · 18:50