Piękna asysta Mariano Diaza i wygrana Realu Madryt. "Królewscy" znów na czele La Ligi [WIDEO]

Fabrizio Carabelli/Pressfocus
Real Madryt wygrał 2:1 z Elche w pierwszym sobotnim spotkaniu 12. kolejki La Ligi. Dubletem popisał się Vinicius Junior, a przy jego pierwszym trafieniu piękną asystą popisał się Mariano Diaz.
W minioną środę "Królewscy" dość niespodziewanie nie znaleźli sposobu na Osasunę. W starciu z Elche podopieczni Carlo Ancelottiego od początku przejęli inicjatywę. Szansę na gola miał Rodrygo, ale jego uderzenie obronił Casilla.
W 22. minucie Real wyszedł na prowadzenie. Elche straciło piłkę w środku pola, a goście wyprowadzili błyskawiczną kontrę. Mariano Diaz piętką zagrał do Viniciusa, a ten ze spokojem wykończył całą akcję.
Po chwili mogło być 2:0. Mariano znakomicie minął obrońcę oraz golkipera i miał przed sobą praktycznie pustą bramkę. Musiał jednak uderzać z ostrego kąta i trafił tylko w boczną siatkę. Pod koniec pierwszej połowy Elche powinno wyrównać, lecz z kilku metrów fatalnie pomylił się Lucas Perez.
Początek drugiej połowy był dość spokojny w wykonaniu obu drużyn, Real wydawał się usatysfakcjonowany jednobramkowym prowadzeniem. Sytuacja Elche mocno skomplikowała się w 63. minucie. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Raul Guti.
Dziesięć minut później "Królewscy" podwyższyli wynik, przesądzając o losach spotkania. Luka Modrić zagrał znakomite prostopadłe podanie do Viniciusa, a Brazylijczyk skompletował dublet.
W końcówce spotkania Elche zdołało jeszcze złapać kontakt. Dość przypadkowo sam na sam z bramkarzem znalazł się Milla i wykorzystał tę sytuację. Na wyrównanie gospodarzom zabrakło jednak czasu.
Dzięki wygranej 2:1 Real awansował na pozycję lidera La Ligi. Ma tyle samo punktów, co drugi Real Sociedad, który w niedzielę zmierzy się z Athletikiem Bilbao.
Maciej Pietrasik30 Oct 2021 · 15:55