Piękne słowa Igi Świątek o Robercie Lewandowskim. Napastnik Bayernu był jej inspiracją

Piękne słowa Igi Świątek o Robercie Lewandowskim. Napastnik Bayernu był jej inspiracją
Pressfocus/Christopher Saida
Autor: Marcin Karbowski 18 maj 2022 | 16:32
Iga Świątek wypowiedziała się na temat Roberta Lewandowskiego. Liderka rankingu WTA przyznał, że napastnik Bayernu stanowił dla niej inspirację.
Świątek od wielu tygodni utrzymuje się w wybitnej formie. Polka wygrała pięć turniejów z rzędu: w Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Liderka rankingu WTA będzie wielką faworytką zaczynającego się wkrótce Roland Garros. Przed turniejem 20-latka udzieliła wywiadu tygodnikowi "Sport Bild". Mówiła w nim też o Robercie Lewandowskim.
- Od tylu lat jest na szczycie i jest wzorem do naśladowania dla dzieci w Polsce. Futbol u nas jest najpopularniejszy. Mam nadzieję, że tenis wkrótce nadrobi zaległości - powiedziała Świątek.
Tenisistka przyznała, że Lewandowski stanowi jedną z jej inspiracji. O kapitanie piłkarskiej reprezentacji Polski mówi w samych superlatywach. Mogła go poznać na Gali Mistrzów Sportu w 2020 roku.
- Robert to synonim konsekwencji i pozostawania na szczycie przez lata. Dzięki takim sportowcom jak Lewandowski łatwiej było mi uwierzyć, że również mogę dostać się na szczyt. Robert to wspaniały facet. Rozmawiałam z nim dwukrotnie podczas ceremonii, głównie o moim zwycięstwie w French Open - powiedziała Świątek.
Tegoroczna edycja Roland Garros rozpocznie się 22 maja. Polska tenisistka wygrała ten turniej w 2020 roku.
Źródło: Sport Bild, sport.pl