Real Madryt odjeżdża rywalom. Piękny gol Karima Benzemy [WIDEO]

Meng Dingbo/Xinhua/PressFocus
Autor: Marcin Karbowski 22 gru 2021 | 21:54
Real Madryt wygrał na wyjeździe z Athletikiem Bilbao 2:1. Oba gole dla gości strzelił Karim Benzema.
"Królewscy" objęli prowadzenie już w 4. minucie. Po kombinacyjnej akcji bez przyjęcia na strzał bez przyjęcia zdecydował się Karim Benzema. Francuz kapitalnie podkręcił piłkę, która rogalem wpadła do siatki.
Goście podwyższyli prowadzenie już po trzech minutach. Po szybkiej akcji w polu karnym piłkę przejął Benzema i płaskim uderzeniem pokonał Agirrezabalę.
Athletic szybko złapał kontakt z Realem. W 10. minucie gola dla gospodarzy strzelił Sancet. Piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od słupka.
Po mocnym początku emocje opadły. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie kolejnych okazji.
Gospodarze okazję do wyrównania mieli w 61. minucie. Po będzie Vazqueza piłkę przejął Sancet, odegrał do Williamsa, ale ten kopnął obok bramki. Poza tym działo się niewiele. Real dobrze kontrolował grę. Sam mógł podwyższyć prowadzenie w 81. minucie, lecz Agirrezabala poradził sobie ze strzałem Hazarda.
W końcówce Athletic próbował doprowadzić do wyrównania. Blisko \był Nico Williams, ale przegrał pojedynek z Courtois.
"Królewscy" dzięki zwycięstwu mają osiem punktów przewagi nad drugą Sevillą. Rozegrał jednak od niej o jeden mecz więcej. Athletic jest dziesiąty.
1 - 2
22 gru 2021 | 21:30 (zakończony)

Przebieg meczu

42'
V. Junior
57'
I. Williams
(Oier Zarraga Egana)
61'
M. Balenziaga
84'
N. Serrano
85'
M. Diaz
(V. Junior)
86'