Pierwszy gol Grzegorza Krychowiaka w lidze greckiej! Polak błyskawicznie otworzył wynik [WIDEO]

Grzegorz Krychowiak w poniedziałkowe popołudnie mógł świętować pierwszego gola w lidze greckiej. Polak otworzył wynik w meczu AEK-u Ateny z PAS-em Janina. Jego zespół wygrał 3:2.
Reprezentant Polski trafił do Grecji w połowie marca, gdy został wypożyczony z Krasnodaru. Na zmianę klubu zdecydował się ze względu na inwazję rosyjskich wojsk na Ukrainę.
Szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie stołecznego zespołu. Do tej pory nie prezentował się jednak najlepiej w nowym klubie. Ostatnio był ostro krytykowany za mecz z Arisem Saloniki.
Mimo to na poniedziałkowy mecz z PAS-em Janina wyszedł w podstawowym składzie. Obok niego w linii pomocy ustawiony został także inny polski piłkarz, Damian Szymański.
Mecz z najsłabszym zespołem grupy mistrzowskiej ułożył się świetnie dla AEK-u. Już w czwartej minucie goście wyprowadzili kontrę, która zakończyła się golem.
Początkowo obrońcy gospodarzy starali się wybić piłkę poza pole karne, lecz ta trafiła do stojącego na skraju "szesnastki" Krychowiaka. Dobrze ustawiony Polak nie zastanawiał się długo i oddał szybki strzał.
Uderzenie było na tyle precyzyjne, że piłka wylądowała w siatce. Tym samym pomocnik mógł cieszyć się z pierwszego gola w nowym klubie. Ostatecznie AEK wygrał cały mecz 3:2.
Po stronie gości do siatki trafiali jeszcze Rota oraz Araujo. PAS Janina odpowiedziała za sprawą dubletu Perei. To nie wystarczyło jednak gospodarzom, aby zdobyć w tym spotkaniu choćby jeden punkt.
Maciej Pietrasik18 Apr 2022 · 17:19