Pierwszy letni transfer PSG przesądzony. Francuzi zgodzili się na zapłacenie dużych pieniędzy

Pierwszy letni transfer PSG przesądzony. Francuzi zgodzili się na zapłacenie dużych pieniędzy
Nicolas Messyasz/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 29 Cze 2022 | 14:44
Od niedawna za politykę transferową Paris Saint-Germain odpowiedzialny jest Luis Campos. Jak informuje "RMC Sport", jego pierwszą transakcją będzie sprowadzenie Portugalczyka Vitinhi.
Jeszcze niedawno za politykę kadrową PSG odpowiadał Brazylijczyk Leonardo. Wszystko zmieniło się jednak po tym, jak nową umowę z mistrzami Francji podpisał Kylian Mbappe.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wówczas zdecydowano się na zatrudnienie Luisa Camposa, który miał duży wkład w finalizację rozmów. Portugalczyk został doradcą ds. futbolu i działa między innymi przy transferach.
Pierwszą transakcją z jego udziałem w nowej roli będzie sprowadzenie Vitinhi z FC Porto. Ma on rywalizować o miejsce w składzie z Marco Verrattim. Transfer jest już tylko kwestią dni.
Jak informuje "RMC Sport", oba kluby doszły do pełnego porozumienia w sprawie transferu. Francuzi zgodzili się opłacić klauzulę odstępnego, która wynosi 40 milionów euro.
Jeszcze w tym tygodniu pieniądze mają trafić na konto FC Porto. Później Vitinha przejdzie testy medyczne, a po nich podpisze pięcioletni kontrakt z nowym zespołem.
22-latek w zeszłym sezonie rozegrał 47 oficjalnych spotkań w barwach Porto. W tym czasie cztery razy trafił do siatki i zaliczył pięć asyst. "Transfermarkt" wycenia go na 30 milionów euro.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: RMC Sport

Dyskusja 0