90 minut Sebastiana Szymańskiego w derbach Moskwy. Drużyna Polaka słabsza od CSKA [WIDEO]

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Każda seria w końcu się kończy. Dinamo nie przegrało z CSKA od czterech lat, ale dziś musieli uznać wyższość rywala zza miedzy. Klub Sebastiana Szymańskiego (Polak rozegrał cały mecz) uległ na wyjeździe 1:3.
Reprezentant Polski został wystawiony jako środkowy pomocnik w formacji 4-2-3-1 i w całym meczu nie odznaczał się czymś szczególnym, oprócz faktu, że miał najwięcej odbiorów piłki w swoim zespole.
CSKA rzuciła się do ataku od pierwszego gwizdka. W 5. minucie Fiodor Czałow cieszył się ze zdobycia bramki, ale VAR anulował gola, sędziowie dopatrzyli się faulu podczas przejmowania piłki od rywala. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Gole zobaczyliśmy dopiero w drugiej odsłonie gry. Gospodarze przeprowadzili fantastyczną akcję w 51. minucie. Czałow w tempo odegrał piłkę Konstantinowi Kuczajewowi, a ten podciął ją zaskakując bramkarza. Chwilę później było już 2:0. Przy rzucie wolnym najlepiej ustawił się Chidera Ejuke i Nigeryjczyk mocnym strzałem podwyższył wynik.
Zawodnicy Dinama nie poddawali się. Cztery minuty po utracie drugiej bramki fantastycznym strzałem z ponad dwudziestu metrów popisał się chorwacki defensywny pomocnik Nikola Moro. To było najpiękniejsze trafienie tego spotkania.
CSKA odpowiedziała jednak trzecim golem autorstwa Igora Diwiejewa. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę plac gry musiał opuścić Roman Jewgieniejew.
Po 11 kolejkach CSKA wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli, ekipa Szymańskiego okupuje natomiast 7. lokatę.
Tobiasz_Kubocz 18 Oct 2020 · 17:28