Audi Cup: Atletico Madryt zwycięzcą turnieju

Shutterstock
Atletico Madryt pokonało Liverpool FC w serii rzutów karnych 5:4 w meczu finałowym międzynarodowego turnieju towarzyskiego Audi Cup.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Keidi Bare w 33.minucie. Po tym, jak Danny Ward obronił strzał jednego z graczy Atletico, nie poradził już sobie z dobitką reprezentanta Albanii.

Do wyrównania doprowadził Roberto Firmino, który w 83. minucie zamienił rzut karny na gola.

Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy, dlatego potrzebna była seria rzutów karnych. Jedenastki lepiej egzekwowali piłkarze z Madrytu, którzy pokonali "The Reds" 5:4.

Podopieczni Diego Simeone dzięki wygranej zostali zwycięzcami turnieju. Drugie miejsce przypadło Liverpoolowi, a trzecie SSC Napoli, które w walce o podium pokonało Bayern Monachium (2:0).