Eredvisie: Siódme zwycięstwo PSV w sezonie

kivnl / shutterstock.com
PSV Eindhoven pokonało na wyjeździe VVV Venlo 5:2 (1:1) w meczu 8. kolejki holenderskiej ekstraklasy.
Do przerwy na De Koel utrzymywał się remis. Bramkę dla ekipy gości strzelił Jurgen Locadia w 23. minucie, a do wyrównania doprowadził pomocnik VVV Venlo, Clint Leemans w 40. minucie.
Po zmianie stron prowadzenie objęli gospodarze za sprawą gola Torino Hunte w 48. minucie. Później skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Eindhoven. Dwa trafienia dla drużyny przyjezdnej zaliczył Gaston Pereiro w 58. i 85. minucie, a po jednym Daniel Schwaab w 67. oraz Mauro Junior w 72. minucie.
Podopieczni Phillipa Cocu są liderem Eredivisie i mają na koncie 21 punktów. Zespół z miasta Venlo spadł na dziewiąte miejsce i dotąd zgromadził 12 "oczek".
* * * * * *

Wyniki niedzielnych meczów 8. kolejki Eredivisie:
VVV Venlo - PSV Eindhoven 2:5 (1:1)

Bramki: Leemans 40-karny, Hunte 48 - Locadia 23, Pereiro 58, 85, Schwaab 67, Mauro Junior 72.
Willem II Tilburg - FC Twente Enschede 3:1 (1:1)

Bramki: Sol 45+2, 90+2, Azzaoui 60 - Assaidi 40-karny.
FC Groningen - AZ Alkmaar 1:1 (0:1)

Bramki: Mahi 53-karny - Jahanbakhsh 45+1.