FIFA odwołała dwa duże turnieje. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany federacji

FIFA odwołała dwa duże turnieje. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany federacji
Ugis Riba / Shutterstock.com
W przyszłym roku miały się odbyć piłkarskie mistrzostwa świata U-20 oraz U-17. FIFA zdecydowała jednak o odwołaniu obu tych imprez. Powodem była pandemia koronawirusa.
Kalendarz piłkarskich rozgrywek na świecie musiał zostać mocno zmieniony ze względu na obecną sytuację zdrowotną. O rok przesunięto między innymi mistrzostwa Europy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wszystko wskazuje na to, że turniej dojdzie do skutku na przełomie czerwca i lipca. UEFA wciąż podtrzymuje chęć organizacji zawodów w wielu krajach, choć ich liczba może zostać nieco ograniczona.
Zmuszona do odwołania swoich turniejów została natomiast FIFA. Światowa federacja wydała już w tej sprawie oficjalny komunikat.
W przyszłym roku nie odbędą się zaplanowane na 2021 rok mistrzostwa świata do lat 20 oraz mundial do lat 17. Nie będzie też dla nich nowego terminu.
Kraje, które miały gościć młodych zawodników, przejęły z kolei prawo do organizacji zawodów w 2023 roku. Mistrzostwa świata U-20 odbędą się wówczas w Indonezji, a U-17 w Peru.
Poprzednią edycję mundialu do lat 20 organizował nasz kraj. Nad Wisłą najlepsza okazała się reprezentacja Ukrainy. Polacy odpadli w 1/8 finału.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik24 Dec 2020 · 17:21
Źródło: FIFA.com

Przeczytaj również