Lider Bayernu skrytykował działania klubu. "Mogli z tym poczekać. Emocjonalny rollercoaster"

Lider Bayernu skrytykował działania klubu. "Mogli z tym poczekać. Emocjonalny rollercoaster"
Norbert Schmidt / Pixathlon / Sipa / PressFocus
Bayern Monachium w sobotę zdobył kolejne mistrzostwo Niemiec, a tuż po spotkaniu z FC Koeln wydał komunikat o zwolnieniu Olivera Kahna i Hasana Salihamidzicia. Działania "Die Roten" nie podobają się jednej z gwiazd drużyny. Joshua Kimmich jest zdania, że ze zmianami można było chwilę poczekać.
Sezon 2022/2023 nie okazał się udany dla "Die Roten". Dwa miesiące temu Bayern zdecydował się na sensacyjne zwolnienie Juliana Nagelsmanna. Nowym trenerem drużyny został Thomas Tuchel.
Dalsza część tekstu pod wideo
Monachijczycy odpadli jednak z Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów, a na dodatek niewiele brakowało, aby stracili prymat w Bundeslidze. Przed ostatnią kolejką znajdowali się za plecami Borussii Dortmund.
BVB zremisowało jednak u siebie z Mainz i Bayern ostatecznie mógł świętować mistrzostwo dzięki wygranej z Koeln. Tuż po końcowym gwizdku media poinformowały jednak o zwolnieniu Olivera Kahna i Hasana Salihamidzicia.
Ten drugi jeszcze na murawie wdał się w sprzeczkę z Herbertem Hainerem. Działań klubu nie rozumie Joshua Kimmich. Pomocnik podczas mistrzowskiej fety ujawnił, co myśli na temat całej sytuacji.
- Niezależnie od tego, co o tym sądzicie, klub mógł poczekać 2-3 dni, aby to ogłosić. Kiedy zapewniasz sobie tytuł, a później docierają do ciebie takie wiadomości, jesteś w emocjonalnym rollercoasterze - stwierdził Kimmuch.
Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym dyrektorem sportowym klubu i przejmie obowiązki Salihamidzicia. Hainer zapowiedział jedynie, że do Monachium trafić ma duże nazwisko.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik28 May 2023 · 21:43
Źródło: Ran.de

Przeczytaj również