Kuriozalna bramka w Białymstoku! Piast Gliwice zwycięża w samej końcówce [WIDEO]

Michal Kosc / PressFocus
Jagiellonia Białystok uległa 0:1 Piastowi Gliwice w drugim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Jedyny gol spotkania padł w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.
Akcja meczu należała do wprowadzonego na boisko raptem kilka minut wcześniej Tiago Alvesa, po którego dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka wpadła “za kołnierz” bramkarzowi Jagielloni, Xavierowi Dziekońskiemu.
Do tamtego momentu zanosiło się na to, że właśnie 17-letni golkiper gospodarzy zostanie bohaterem zawodów. Zaledwie kilka minut przed rozstrzygającym momentem spotkania Dziekoński popisał się kapitalną paradą po strzale z bliskiej odległości rezerwowego Gerarda Badii.
Jagiellonia, która przystąpiła do dzisiejszego meczu bez chorującego na koronawirusa trenera Bogdana Zająca, grała od 60. minuty w dziesiątkę, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został w kontrowersyjnych okolicznościach Błażej Augustyn.
Dzięki zasłużonej ostatecznie wygranej Piast awansował na dziewiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy i zbliżył się w klasyfikacji do dzisiejszego rywala na odległość jednego punktu.
Wojciech_Falenta 27 Feb 2021 · 19:41