Michał Probierz wysłał szeroką listę powołań. Wiadomo, ilu graczy się na niej znalazło [NASZ NEWS]

Michał Probierz wysłał szeroką listę powołań. Wiadomo, ilu graczy się na niej znalazło [NASZ NEWS]
Adam Starszyński / Press Focus
Wielkimi krokami zbliża się debiut Michała Probierza w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Jak udało nam się dowiedzieć 50-letni trener wysłał w piątek szeroką listę powołanych na październikowe mecze eliminacji EURO 2024.
Porażka 0:2 w meczu z Albanią w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy sprawiła, że prezes Cezary Kulesza zdecydował się zakończyć współpracę z Fernando Santosem. W środę jego następcą został Michał Probierz, który podpisał kontrakt do 2026 roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dzień później nowy selekcjoner reprezentacji Polski pojawił się na obiekcie przy Łazienkowskiej 3, gdzie na żywo obserwował poczynania Legii Warszawa w meczu Aston Villą. Wicemistrzowie Polski wygrali to starcie 3:2.
W piątek 50-letni szkoleniowiec wsiadł do samolotu i udał się do Włoch. Na żywo miał zamiar obejrzeć wczorajsze spotkanie Salernitany z Frosinone oraz zaplanowane na dziś starcie Milanu z Hellasem.
W międzyczasie jego asystenci będą śledzić pozostałe spotkania z udziałem potencjalnych kadrowiczów, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Jak udało nam się dowiedzieć, szeroka lista powołań została wysłana już w piątek. Michał Probierz umieścił na niej około 50 nazwisk.
Z informacji podanych przez oficjalną stronę PZPN wynika, że powołania na mecze reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią zostaną ogłoszone 5 października po spotkaniach Ligi Europy oraz Ligi Konferencji.

Przeczytaj również