PP. Pseudokibice szaleją, mecz Lechii przerwany. "Alomerović prawie dostał z rakiety"

Dziurek/Shutterstock
Spotkanie Pucharu Polski pomiędzy Gryfem Wejherowo a Lechią Gdańsk zostało przerwane w 33. minucie. Powodem było zachowanie kibiców gospodarzy. Grę ostatecznie wznowiono, ale kolejny ich wybryk oznaczać będzie walkower.
Drugoligowy Gryf świetnie "wszedł" w mecz z ekstraklasową Lechią. Po pięciu minutach gry prowadził już 2:0 po bramkach Maksymiliana Hebla i Bartosza Gęsiora.
Wobec dobrej gry swojej ekipy, kibice z Wejherowa rozpoczęli świętowanie i odpalili środki pirotechniczne. Bramkarz przyjezdnych, Zlatan Alomerović nieomal został trafiony jedną z rakiet. Starcie przerwano.
Po naradzie sędziego głównego i delegata starcie zostało wznowione. Spiker poinformował jednak, że w przypadku kolejnego "wyskoku" fanów Gryfa ekipa ta zostanie ukarana walkowerem.
Gospodarze zajmują w tabeli II ligi ostatnie, 18. miejsce. Lechia to aktualnie szósty zespół PKO Ekstraklasy.
Maciej Ziętarek24 Sep 2019 · 16:22
Źródło: Twitter