Santos wprowadził ważną zmianę w reprezentacji Polski. Piłkarze są zadowoleni

Santos wprowadził ważną zmianę w reprezentacji Polski. Piłkarze są zadowoleni
Adam Starszyński / press focus
Fernando Santos wprowadził szereg zmian w funkcjonowaniu reprezentacji Polski. Jedna z nich miała szczególnie przypaść do gustu kadrowiczom.
Już w piątek biało-czerwoni rozegrają pierwszy mecz w eliminacjach Euro 2024. Od razu czeka ich najtrudniejsze zadanie, czyli wyjazdowy mecz Czechami.
Dalsza część tekstu pod wideo
Fernando Santos postanowił, że Polacy przystąpią do niego bez tradycyjnego przedmeczowego treningu na stadionie rywala. Kadra w czwartek rano ćwiczyła w Polsce. Później ruszy do Pragi. Na tamtejszym stadionie pojawi się bezpośrednio przed meczem.
Choć kadrowicze stracili okazję do zapoznania się z obiektem, na którym zagrają mecz o punkty, to zmianę wprowadzoną przez Santosa oceniają pozytywnie.
- Zawodnicy bardzo się cieszą z tego faktu. Wbrew opinii krążącej w mediach, ten trening dzień przed meczem na stadionie niewiele daje zawodnikom. Raczej ten dzień jest długi i rozwleczony i zawodnicy tego nie lubią. Preferują trening rano u siebie w domu, wyjazd po południu i prosto pojechanie do hotelu. Kolacja i praktycznie ten dzień przedmeczowy się kończy - wyjaśnił Jakub Kwiatkowski, team manager reprezentacji, w rozmowie z "Kanałem Sportowym".
Co istotne, nowość wprowadzona przez Santosa to nie jednorazowy eksperyment. Kadra ma w taki sposób funkcjonować także przy okazji następnych wyjazdów.
Mecz Czechy - Polska odbędzie się w piątek o 20:45. Na Meczykach przeprowadzimy tekstową relację na żywo z tego spotkania.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski23 Mar 2023 · 11:54
Źródło: Kanał Sportowy

Przeczytaj również