"Taki był pierwotny plan". Dlatego Piotr Zieliński zdecydował się odejść z Napoli. Włosi nie mają wątpliwości

"Taki był pierwotny plan". Dlatego Piotr Zieliński zdecydował się odejść z Napoli. Włosi nie mają wątpliwości
Alfredo Falcone/Pressfocus
Piotr Zieliński z końcem sezonu rozstanie się z włoskim Napoli i zostanie zawodnikiem Interu Mediolan. Były włoski piłkarz, Salvatore Bagni, obwinia za taki stan rzeczy Aurelio De Laurentiisa.
Obecna umowa reprezentanta Polski obowiązuje do czerwca tego roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pomocnik od stycznia mógł negocjować z dowolnym pracodawcą.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według medialnych doniesień uzgodnił już wszystkie warunki kontraktu z Interem Mediolan. Wcześniej odrzucił propozycję Napoli, z którym swego czasu chciał związać się na dłużej.
Szczegóły w programie Si swell la rete ujawnił Salvatore Bagni, były włoski piłkarz. Obwinia on za odejście Zielińskiego prezesa "Azzurrich", Aurelio De Laurentiisa.
Piotr Zieliński w meczu Napoli - Monza
Alessandro Garofalo / pressfocus
Według informacji Włocha to właśnie pierwsza propozycja od szefa Napoli uznana została przez Zielińskiego za niesatysfakcjonującą. Rzutowało to na całe późniejsze negocjacje.
- Piotr Zieliński zamierzał przedłużyć kontrakt z Napoli, przynajmniej taki był jego pierwotny plan. Zmienił jednak zdanie, gdy otrzymał propozycję od De Laurentiisa, która nie satysfakcjonowała go z finansowego punktu widzenia - powiedział Bagni.
- Polak jest doskonałym człowiekiem i dużym profesjonalistą, dlatego nie można z nim pogrywać. Obie strony muszą chcieć tego samego, aby się udało - podkreślił były piłkarz.
Piotr Zieliński
Nicolo Campo/Pressfocus

Przeczytaj również