Tąpnięcie w klubie Ekstraklasy. Ważna osoba rezygnuje ze stanowiska [NASZ NEWS]

Tąpnięcie w klubie Ekstraklasy. Ważna osoba rezygnuje ze stanowiska [NASZ NEWS]
Lukasz Sobala / PressFocus
Łukasz Milik zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Górnika Zabrze. Dlaczego jedna z najważniejszych osób w śląskim klubie nagle rzuciła papierami?
Milik jest dyrektorem sportowym Górnika od lutego 2023 roku, ale z klubem jest związany już od dwunastu lat. W tym czasie pracował na kilku różnych stanowiskach.
Dalsza część tekstu pod wideo
W 2017 roku został powołany na stanowisko dyrektora akademii, która pod jego rządami odnosiła sporo sukcesów. Młodzi piłkarze zdobywali bowiem tytuł mistrza Polski juniorów starszych w sezonie 2019/20 oraz wicemistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów U-15 w sezonie 2021/22.
W tym czasie Akademia Piłkarska Górnika przyprowadziła do pierwszej drużyny kilku zawodników jak m.in. Daniel Bielica, Krzysztof Kubica, Przemysław Wiśniewski, Rafał Kurzawa, czy znacznie młodsi: Dariusz Stalmach oraz Krzysztof Kolanko.
Milik awansował na stanowisko dyrektora sportowego niemal rok temu i w tym czasie odpowiadał za politykę transferową klubu oraz pion sportowy. Jak ustaliliśmy, już ok. dwa tygodnie temu postanowił złożyć pisemną rezygnację i jak słyszymy - obowiązuje go teraz trzymiesięczne wypowiedzenie. Potrwa do końca lutego. Być może dlatego Górnik milczy w tej sprawie.
Dlaczego brat reprezentanta Polski postanowił rozstać się z czternastokrotnym mistrzem Polski? Według naszych informacji chodzi o sytuację finansową i organizacyjną w klubie, która jest bardzo słaba, a także potencjalną sprzedaż klubu. Dziś właścicielem drużyny jest miasto, które regularnie dorzuca do budżetu.
Rezygnacja Łukasza Milika może skomplikować działanie klubu w zbliżającym się zimowym oknie transferowym. Chyba, że Górnik będzie chciał, aby pracował do końca wypowiedzenia.

Przeczytaj również