Dziesięć drużyn awansowało do następnej rundy LM. Kto do nich dołączy?

Dziesięć drużyn awansowało do następnej rundy LM. Kto do nich dołączy?
photo_master2000 / Shutterstock.com
Znamy już dziesięciu uczestników fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po środowych meczach mogą do nich dołączyć cztery kolejne drużyny.


Po czwartej kolejce pięć drużyn miało zagwarantowany udział w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów. Były to Arsenal, PSG, Atletico Madryt, Bayern Monachium i Borussia Dortmund. Po wtorkowych meczach awans przypieczętowały Real Madryt, AS Monaco, Bayer Leverkusen, Leicester City i Juventus.


W środę awans mogą sobie zapewnić cztery kolejne drużyny. To FC Barcelona, Manchester City, Napoli i Benfica Lizbona.


Barcelonie awans może dać nawet porażka z Celtikiem. Stanie się tak, jeśli w równolegle trwającym meczu Borussia Moenchengladbach nie wygra z Manchesterem City. Drużynę z Anglii do kolejnej fazy Ligi Mistrzów premiuje remis. Awans obu faworyzowanych drużyn wydaje się formalnością.


Bardziej wyrównana jest sytuacja w grupie B: Benfica i Napoli mają siedem punktów, Besiktas - jedno "oczko" mniej. Portugalczycy zapewnią sobie awans do kolejnej rundy, jeśli wygrają na gorącym terenie w Stambule. W innym przypadku walka o awans będzie się toczyła w ostatniej kolejce fazy grupowej. Napoli ma łatwiejsze zadanie. Do osiągnięcia celu potrzebuje trzech punktów w domowym spotkaniu z Dynamem Kijów.


Choć wiele wyjaśni się po piątej kolejce, to nie znaczy, że ostatnie mecze fazy grupowej nie będą miały stawki. Gra będzie się toczyć o pierwsze miejsce w grupach i rozstawienie przed losowaniem kolejnej rundy rozgrywek. Ostatnia seria meczów na pewno wyłoni też drugie drużyny grup G i H. O awans rywalizują w nich - odpowiednio - FC Porto i FC Kopenhaga oraz Sevilla i Olympique Lyon.

Przeczytaj również