Piłkarz Chelsea otrzymał zgodę na transfer. Jest o krok od porozumienia z nowym klubem

Piłkarz Chelsea otrzymał zgodę na transfer. Jest o krok od porozumienia z nowym klubem
Ken Sparks/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 24 maj 2022 | 16:23
Marcos Alonso może już więcej nie zagrać w barwach Chelsea. Jak donosi Fabrizio Romano, piłkarz otrzymał zgodę na transfer. Jest blisko porozumienia ws. umowy z FC Barceloną.
Hiszpan po wielu latach chce wrócić do ojczyzny. Choć jest wychowankiem Realu Madryt, to może reprezentować barwy odwiecznego rywala "Królewskich", FC Barcelony.
Dalsza część tekstu pod wideo
W zespole widzi go trener "Blaugrany", Xavi. Jak informuje Fabrizio Romano, cała transakcja wydaje się coraz bliższa realizacji podczas letniego okienka.
Alonso dostał bowiem zgodę na odejście od władz "The Blues". Londyńczycy nie będą stawiać mu przeszkód, jeśli tylko do klubu wpłynie odpowiednia oferta.
Problemem nie powinno być także uzgodnienie warunków personalnej umowy z FC Barceloną. Jest już tego bardzo blisko, a rozmowy "Blaugrany" z piłkarzem trwają od miesiąca.
Dogadać muszą się jednak jeszcze oba kluby. "Barca" nie zamierza wykładać na Hiszpana dużych pieniędzy. Ma on już bowiem swoje lata, a po sezonie 2022/2023 kończy mu się kontrakt.
W zakończonych niedawno rozgrywkach Alonso rozegrał 46 oficjalnych spotkań w barwach Chelsea. Zdobył pięć bramek i zaliczył sześć asyst. "Transfermarkt" wycenia go na 15 milionów euro.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Fabrizio Romano