Piłkarz FC Porto zszedł z boiska z powodu rasistowskich okrzyków. "Idźcie się pier****ć. Jesteście zhańbieni!"

Piłkarz FC Porto zszedł z boiska z powodu rasistowskich okrzyków. "Idźcie się pier****ć. Jesteście zhańbieni!"
screen
Autor: Marcin Karbowski 17 Lut 2020 | 06:59
Rasistowski skandal w trakcie meczu Vitorii Guimaraes z FC Porto. Obrażany piłkarz gości Moussa Marega nie chciał kontynuować gry i opuścił boisko.
Reprezentant Mali słyszał wyzwiska pod swoim adresem już od rozpoczęcia rozgrzewki. Rasistowskie hasła przybrały na sile, gdy w 60. minucie strzelił gola. Na boisku wytrzymał jeszcze tylko kilka minut - lżony przez chuliganów postanowił samowolnie opuścić boisko. Do dalszej gry nie byli w stanie przekonać go ani koledzy z drużyny, ani trener Sergio Conceicao. Szkoleniowiec FC Porto musiał dokonać zmiany - za Maregę wpuścił Wilsona Manafę.
Dalsza część tekstu pod wideo
28-latek schodząc z boiska odpowiadał publiczności gestami. Najpierw pokazał kibicom kciuki skierowane w dół, później środkowe palce. Sędzia ukarał go za to żółtą kartką.
Po meczu Marega zamieścił w mediach społecznościowych niezwykle ostry wpis.
- Chciałbym powiedzieć idiotom, którzy przychodzą na stadion, by wyśpiewywać rasistowskie pieśni, idźcie się pie******. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie zobaczę was na trybunach. Jesteście zhańbieni! I chciałbym też podziękować sędziom za to, że nie bronili mnie i dali mi żółtą kartkę za to, że broniłem swojego koloru skóry - napisał Marega.
Bardziej dyplomatycznie całe zajście komentował Sergio Conceicao.
- Jesteśmy rodziną bez względu na narodowość, kolor skóry, czy włosów. Wszyscy jesteśmy ludźmi i zasługujemy na szacunek. Jesteśmy oburzeni tym, co się stało. Znam pasję, którą mają w sobie kibice Vitorii. Sądzę, że większość z nich nie akceptuje postawy ludzi, którzy obrażali Moussę od początku rozgrzewki - skomentował
Marega w przeszłości był piłkarzem Vitorii. W sezonie 2016/17 strzelił dla niej 13 goli w 25 ligowych meczach.
Sam mecz zakończył się zwycięstwem FC Porto 2:1. "Smoki" są wiceliderem tabeli ligi portugalskiej. Do prowadzącej Benfiki tracą jeden punkt.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Twitter, besoccer.com, eurosport.pl

Dyskusja 87