Piłkarz Manchesteru United powinien wylecieć z boiska? "Szokująca decyzja sędziego"

Manchester United przegrał z PSG w hicie Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie spotkania doszło do sytuacji, która wzbudziła sporo kontrowersji.
Mecz na Old Trafford rozpoczął się po myśli przyjezdnych. W 6. minucie De Gea musiał wyciągać piłkę z siatki. Golkiper skapitulował po uderzeniu Neymara.
Kolejne fragmenty spotkania przyniosły nie mniejsze emocje. Obie ekipy walczyły na całego, nie brakowało fauli i prowokacji. W 23. minucie żółtą kartką ukarany został Fred.
Z Brazylijczykiem starł się Paredes. Piłkarz PSG podszedł do rywala i po chwili padł na murawę. Jak się okazało, został trafiony głową przez gracza Manchesteru United.
Zdaniem ekspertów, zawodnikowi gospodarzy za to zagranie należała się czerwona kartka. Tymczasem po analizie systemu VAR arbiter sięgnął tylko po "żółtko".
- Sędzia Orsato na monitorze dostał chyba "Przygody Misia Colargola" - skomentował Tomasz Smokowski z "Canal+ Sport"
- Szokująca decyzja sędziego w sprawie kartki dla Freda - dodał Maciej Łuczak z "TVP Sport".
- Przesadzona reakcja na ten ruch głową, ale to niewiele zmienia. Za sam zamiar to powinna być czerwona kartka - zaznaczył Dariusz Kosiński z "Przeglądu Sportowego".
- Teraz już można z byka przywalić? Zidane lubi to - podkreślił Michał Kołodziejczyk.
Manchester United wrócił do gry jeszcze przed przerwą. W 32. minucie na 1:1 trafił Rashford. Goście ponownie objęli prowadzenie w 69. minucie za sprawą Marquinhosa.
Z kolei w 70. minucie Fred zapracował na drugą żółtą kartkę. Zaatakował wślizgiem rywala i w efekcie musiał opuścić boisko. Ostatecznie ekipa PSG wygrała 1:3. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Neymar.
Daniel Makarewicz02 Dec 2020 · 21:38
Źródło: twitter/własne