NA ŻYWO
Obejrzyj w
Konferencja Lecha Poznań
Subskrybuj
  • Konferencja Lecha przed meczem z Karabachem
  • John van den Brom i Mikael Ishak odpowiadają na pytania dziennikarzy

Piłkarz Piasta Gliwice wierzy w udany sezon. "Trzeba grać dobrze od pierwszych meczów"

Piłkarz Piasta Gliwice wierzy w udany sezon. "Trzeba grać dobrze od pierwszych meczów"
Szymon Gorski / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 20 cze 2022 | 17:46
Piast Gliwice zakończył minione rozgrywki na piątym miejscu w PKO Ekstraklasie. Piłkarz śląskiego zespołu, Tomas Huk, wierzy w to, że najbliższy sezon będzie dla jego drużyny jeszcze lepszy.
Podopieczni Waldemara Fornalika znakomicie prezentowali się w rundzie wiosennej. Teraz Piast przygotowuje się już do kolejnych rozgrywek. Tomas Huk liczy na to, że tym razem udany będzie także początek sezonu.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Czy końcówka poprzedniego sezonu była fantastyczna? Była dobra, zgoda, bo strzeliłem gole, ale dla nie liczy się nie to, kto strzela, lecz żeby gra była dobra i żeby utrzymać poziom w każdym spotkaniu - powiedział Huk w rozmowie z oficjalną stroną Piasta.
- Nie muszę zdobywać bramek, żebym był szczęśliwy. Jeśli zrobią to napastnicy lub pomocnicy, będę tak samo zadowolony. Będę szczęśliwy równie mocno, jeśli będziemy grali tak dobrze w obronie, jak w ostatnich spotkaniach - podkreślił.
- Nie ukrywam, że całkiem sympatycznie było się budzić i czuć, że ma się wolne, ale po pewnym czasie zacząłem przebierać nogami, bo fajnie byłoby wrócić i teraz po pierwszych treningach znów widzieć się z chłopakami na boisku oraz w szatni - dodał.
- Teraz jest pora na taką pracę i myślę, że żaden z nas z tej szatni nie ma z tym problemu. Najważniejsze, by nie złapać żadnej kontuzji. W Arłamowie czekają nas fantastyczne warunki, będziemy pracować i odliczać dni do pierwszej kolejki w lidze - stwierdził.
- Chcemy kontynuować to, co dobre, w takim stopniu jak na wiosnę. No cóż, zobaczymy, ale jeśli chce się myśleć o pierwszych trzech miejscach, ewentualnie czwartym, to trzeba będzie od pierwszych meczów grać dobrze, zdobywać punkty i nie schodzić z pewnego poziomu - zakończył.
Źródło: Piast-gliwice.eu

Dyskusja 0