Piłkarz Zagłębia Lubin wraca do zdrowia po ciężkiej kontuzji. "Nikomu nie życzę takiej sytuacji"

Piłkarz Zagłębia Lubin wraca do zdrowia po ciężkiej kontuzji. "Nikomu nie życzę takiej sytuacji"
Dziurek / shutterstock.com
Damian Oko po raz ostatni na boisku w barwach Zagłębia Lubin pojawił się w lutym tego roku. Później stoper doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na dłuższy czas. Teraz wraca już jednak do zdrowia.
Za Damianem Oko wyjątkowo trudny czas. Gdy był zdrowy, na początku sezonu 2019/2020 często znajdował się w podstawowym składzie. Później przyszedł jednak uraz, który sprawił, że w całym 2020 roku rozegrał zaledwie jedno spotkanie.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Jest coraz lepiej, ból jest już praktycznie nieodczuwalny. Mam nadzieję, że niedługo pozbędę się go na dobre. Ostatnio dużo pracowałem indywidualnie i przygotowywałem swoje mięśnie do powrotu na boisko. Od początku okresu przygotowawczego będę do dyspozycji trenera. Minione tygodnie spędziłem w Krakowie, gdzie wzmacniałem mięśnie potrzebne do odciążenia Achillesa. Byłem w dobrych rękach i wykonałem dobrą pracę. Kolejny krokiem jest już powrót na boisko i dalsza praca z tym, co robiłem na rehabilitacji - powiedział Oko.
- Od mojego ostatniego oficjalnego meczu minęło jakieś 11 miesięcy, więc chęć powrotu na boisko jest ogromna. Kocham to, co robię i naprawdę ciężko jest mi bez tego żyć. Przeżywałem bardzo trudny czas podczas kontuzji i szczerze nie życzę nikomu takiej sytuacji - dodał.
- Na szczęście miałem wokół siebie ludzi, którzy bardzo mi pomogli to wszystko przetrwać. Moja dziewczyna Patrycja była ogromny, wsparciem. Ale też praca z psychologiem bardzo dużo mi dała. To chyba w takich chwilach człowiek docenia takie rzeczy, jak zdrowie. Na szczęście ten ciężki etap jest już za mną. Teraz jestem pozytywnie nastawiony i patrzę tylko do przodu - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik30 Dec 2020 · 12:04
Źródło: Zaglebie.com

Przeczytaj również