Piłkarze Derby County uciekli spod topora! Bielik i Jóźwiak zostają w Championship

Piłkarze Derby County zostają w Championship na kolejny sezon. O losie "Baranów" zadecydowały rozstrzygnięcia w ostatniej kolejce sezonu.
Drużyna, której barw bronią Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak, nie żegna się z zapleczem Premier League. Dziś ekipa "Baranów" zremisowała z Sheffield Wednesday 3:3.
Mecz pełen był zwrotów akcji. Do przerwy to goście byli w lepszej sytuacji po golu Hutchinsona. Po przerwie drużyna Derby wyszła na prowadzenie 2:1, ale później dała się zaskoczyć. Straciła dwie bramki i widmo wielkiej katastrofy zawisło nad "Baranami". Ligowy byt gospodarzom uratował Waghorn, który w 78. minucie wykorzystał rzut karny.
To sprawiło, że zespół Derby zajął 21. lokatę w ligowej tabeli. Piłkarze "Baranów" na ostatniej prostej zachowali ligowy byt. Gdyby przegrali z Sheffield Wednesday, kolejny sezon spędziliby w League One.
Tym samym Wayne Rooney na początku swojej przygody z "trenerką" zdołał zrealizować cel, jaki przed nim postawili włodarze klubu.
Utrzymanie Derby sprawia też, że polscy kibice nie muszą się obawiać o przyszłość Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika. W przypadku spadku było wielce prawdopodobne, iż zawodnicy w lecie poszukają nowych pracodawców.
Skrzydłowy dzisiejszy mecz zaczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 73. minucie i dał pozytywny sygnał kolegom z zespołu. Bielik z kolei wciąż wraca do zdrowia po kontuzji kolana.
Daniel Makarewicz08 May 2021 · 15:39