Piłkarze FC Basel zameldowali się w ćwierćfinale Ligi Europy. Jeden gol w rewanżu

W czwartek piłkarze FC Basel wygrali z Eintrachtem Frankfurt 1:0 (0:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. W pierwszym meczu było 3:0 dla szwajcarskiej drużyny i to ona zagra w kolejnej rundzie rozgrywek.
Drużyna FC Basel dołączyła do grona ćwierćfinalistów Ligi Europy. Wcześniej awans do tej fazy wywalczyły takie zespoły jak FC Kopenhaga, Szachtar Donieck, Manchester United, Inter Mediolan, Sevilla i Bayer Leverkusen.
Dzisiejszy mecz w Bazylei nie dostarczył wielkich emocji. W pierwszej połowie bramki nie padły. Najlepszą okazję po stronie gospodarzy miał Silvan Widmer, który z bliska trafił prosto w bramkarza rywali.
Druga połowa była równie wyrównana. Stocker mógł zmienić rezultat, ale jeden z obrońców Eintrachtu zdołał wybić piłkę sprzed linii bramkowej.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0, bo w 88. minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Frei. Pomocnik wpadł w pole karne, minął bramkarza i ze spokojem wykończył składną akcję. Oznacza to, że w ćwierćfinale Ligi Europy zobaczymy ekipę FC Basel.
Daniel Makarewicz06 Aug 2020 · 22:49