Piłkarze klubu Ekstraklasy nie zgadzają się na obniżkę pensji. Stawiają swoje warunki

Piłkarze klubu Ekstraklasy nie zgadzają się na obniżkę pensji. Stawiają swoje warunki
Photografeus / Shutterstock.com
Autor: Adam Nowacki 28 mar 2020 | 13:37
Władze Jagiellonii Białystok zwróciły się do piłkarzy, by Ci zgodzili się na tymczasową obniżkę pensji, w związku z panującą pandemią. Zawodnicy nie chcą się jednak na to zgodzić.
Być może jednak będą musieli, bo rada nadzorcza Ekstraklasa SA przyjęła uchwałę, dzięki której kluby mogą obniżyć pensje zawodników o 50%, ale do kwot nie niższych niż 10 tysięcy złotych.
Jeszcze przed tą decyzją na obniżki wynagrodzenia zdecydowali się m.in. piłkarze Wisły Kraków czy Śląska Wrocław. Gracze “Jagi” nie poszli ich śladem.
O konflikcie interesów najpierw poinformował portal “jagiellonia.net”, a niedługo później informacje potwierdził dobrze zorientowany w realiach białostockiego futbolu Piotr Wołosik.
Mówi się o tym, że zawodnicy nie odrzucają całkowicie prośby prezesa klubu, Cezarego Kuleszy, ale stawiają swoje warunki, które z kolei nie podobają się władzom Jagiellonii.
Pensje piłkarzy stanowią około 60% rocznych wydatków klubu z Białegostoku.
Źródło: jagiellonia.bet / WP Sportowe Fakty

Dyskusja 12

30 mar 2020 | 12:45
0
Za to co kopacze Jagi pokazali w tym sezonie to zasłużyli na jakieś 20% swoich pensji!
28 mar 2020 | 17:44
0
Pierwsze slysze aby pracownik stawial warunki pracodawcy, ktory im placi kilkukrotna srednia krajowa.
28 mar 2020 | 14:42
0
Niech im prezesi klubów zorganizują sparingi lub obozy treningowy w słonecznej Italii czy Hiszpanii. Szybko zgodzą się na obniżkę pensji, którą dostają za siedzenie w domku.
28 mar 2020 | 14:21
0
A kto tam pierwszy do takich głosów ? Oczywiście Romanczuk, mega wkurzający typ, pierwszy do wyzywania przeciwników i sędziów i pierwszy do wypłakiwania się w mediach. Jaki kapitan zespołu taki cały zespół.
28 mar 2020 | 14:14
0
Kwoty nie niższe niż 10tys, żeby nasi kopacze mieli w ogóle co do garnka włożyć
28 mar 2020 | 14:02
0
Z głodu kurwa umrą teraz jak im tą pensję obniżą
28 mar 2020 | 13:56
0
Trzeba być śmieciem, żeby zarabiać tyle kasy (za taką upośledzoną grę) i mieć problem z obniżeniem zarobków w tej wyjątkowej sytuacji. Nawet te ich minimum zapewnione, 10ooo? Nie dość, że grają gówno to jeszcze z gówna robieni.
28 mar 2020 | 13:52
0
Jebane patałachy, 0 wstydu od 3 lat żaden klub się nie potrafi dość do fazy grupowej ligi europy, klepią ich półamatorzy co po meczu wracają do baru czyścić szklanki . Oni powinni dostawać 10% z tego co dostają dopóki nie zaczną grać jak ludzie a nie wstyd przynosić Polsce i zarabiać więcej niż jakikolwiek inny zawód do którego normalny człowiek znikąd może dojść.
Te wymogi że niby 10000 zł to jest też śmiech na sali bo nie ma obecnie w Polsce piłkarza który zasługuje na połowę z tego.
28 mar 2020 | 14:44
0
nie chcę nic mówić ,ale w tym roku tacy amatorzy,półamatorzy wywalili czołówkę z Pucharu Króla
28 mar 2020 | 13:50
0
Trochę mnie to śmieszy, zważywszy na średnią wysokość pensji w Ekstraklasie (wciąż są to najlepiej zarabiający Polacy), jednak nie widzę powodu, by nie traktować Jagiellonii jak każdego innego prywatnego podmiotu gospodarczego. Nie zawarłeś w umowie klauzuli dotyczącej możliwości obniżenia pensji na wypadek niespodziewanego wypadku losowego? Beka z cb. Poskarżyć się PZPN-owi – jasne. Piłkarze tworzą swój związek zawodowy? – o wy ch*je.
W pewnym stopniu uwidocznił się też stosunek zawodników do klubu. Zbankrutujecie? Nie ma powodu do obaw, ktoś inny na pewno nas zatrudni.
Beka z Jagi x2.
Osobiście wolę, kiedy piłkarze dużo zarabiają i można ich solidnie opodatkować, no ale bankructwo wszystkich klubów piłkarskich w Polsce to nic dobrego dla gospodarki. Tak czy siak, zdrowy rozsądek kłóci się w tej sytuacji z koniecznością dotrzymywania umów.
28 mar 2020 | 13:47
0
Piłkarze to idioci. Nie zdają sobie sprawy, że przez ich żądania ich pracodawca zbankrutuje. Jeżeli zbankrutuje to nie dostaną nic. I ciekawe kto ich zatrudni i za jakie pieniądze skoro wszystkie kluby w Europie będą zaciskać pasa. Podcinają gałąź na której siedzą.
28 mar 2020 | 13:46
0
Bo to są gwiazdy europejskiej piłki... Klub może upaść ale oni muszą swoje dostać. Przecież zawodnicy ekstraklapy rok w rok pokazują jak się gra na najwyższym europejskim szczeblu. Klub będzie istniał ale tacy piłkarze szybko zostaną zapomniani.