Piłkarze PSG wrócili do gry. 9:0 w pierwszym sparingu, gole Neymara, Mbappe oraz Icardiego [WIDEO]

Pięć tysięcy kibiców obserwowało na stadionie Le Havre wysokie zwycięstwo Paris Saint-Germain w pierwszym meczu mistrzów kraju po pandemii koronawirusa. Zawodnicy ze stolicy rozgromili drugoligowego rywala aż 9:0. Do siatki trafiali między innymi Neymar, Kylian Mbappe oraz Mauro Icardi.
Ostatni oficjalny mecz zawodnicy PSG rozegrali 11 marca, kiedy wyeliminowali Borussię Dortmund w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Później wszystkie rozgrywki zostały przerwane ze względu na pandemię koronawirusa, a Francuzi zdecydowali się na definitywne zakończenie sezonu.
Z perspektywy czasu okazało się to dużym błędem, bo po kilku tygodniach od tej decyzji okazało się, że rozgrywki mogłyby zostać dokończone, tak jak ma to miejsce w większości największych europejskich lig. Ostatecznie pod koniec lipca rozegrane zostaną jedynie finały Pucharu Ligi oraz Pucharu Francji.
Paris Saint-Germain oraz Olympique Lyon w sierpniu wystąpią również w Champions League. Mistrzowie kraju zmierzą się w ćwierćfinale z Atalantą Bergamo, drużynę z Lyonu czeka najpierw rewanżowy mecz 1/8 finału z Juventusem.
Oba zespoły mogą przygotowywać się do tych zmagań przede wszystkim przez rozgrywanie sparingów. W niedzielę po raz pierwszy od czterech miesięcy paryżanie pojawili się na boisku. Na mecz z drugoligowym Le Havre wpuszczonych zostało 5.000 kibiców.
Podopieczni Thomasa Tuchela wyszli na to spotkanie naprawdę silnym składem. Już po pierwszej połowie prowadzili 5:0. Na listę strzelców wpisywały się największe gwiazdy - Neymar, Mauro Icardi (obaj po dwa razy) oraz Kylian Mbappe.
W drugiej części gry szkoleniowiec dał szansę rezerwowym. PSG ostatecznie wygrało 9:0. Dwa gole strzelił Pablo Sarabia, a po jednej Arnaud Kalimuendo i Idrissa Gueye. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział jedynie Marcin Bułka.
Maciej Pietrasik12 Jul 2020 · 22:58
Źródło: goal.com